تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار اجتماعی طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش‌کاری دارد / نماینده مجلس

یک نماینده مجلس می گوید طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش‌کاری دارد؛ ضمن آنکه مدرک تحصیلی نباید در میان باشد و این عنوان قابل قبول نیست.

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش‌کاری دارد / نماینده مجلس

نماینده مجلس: طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش کاری دارد

عبارات مهم : زندگی

یک نماینده مجلس می گوید طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش کاری دارد؛ ضمن آنکه مدرک تحصیلی نباید در میان باشد و این عنوان قابل قبول نیست.

سهیلا جلودارزاده نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با اعتمادآنلاین با اشاره طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر، گفت: ازدواج دختران بدون اذن پدر مسئله عمومی کشورمان نیست و ممکن است در مورد درصد کمی از دختران کشور این مسئله صدق کند و مورد نیاز باشد. منتها همان درصد کم هم دوست ندارند در حالت قهر و نافرمانی از پدر و مخالفت با خانوادشان ازدواج کنند.

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش‌کاری دارد / نماینده مجلس

وی ادامه داد: تصویب این طرح می تواند به پدرها کمک کنند تا خودشان را با خواسته های فرزندانشان تنظیم کنند. در این شرایط اگر هم نظر پدرها جنبه منطقی نداشته باشد، دخترها می توانند مسیرآینده خود را تعیین کنند. پیش از این نیز این عنوان وجود داشت که اگر دختری فکر کند که نمی تواند بعد از رفتن خواستگارش زندگی تشکیل بدهد، می توانسته که ازدواج کند و از نظر شرع هم این مسئله وجود دارد.

این نماینده مجلس گفت: در حال حاضر نیز بسیاری از زنانی که کار می کنند منزل می گیرند و از خانواده جدا می شوند تا دچار شوک ها و شرایط سخت از طرف خواهرها و برادرهایشان نشوند.

یک نماینده مجلس می گوید طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش‌کاری دارد؛ ضمن آنکه مدرک تحصیلی نباید در میان باشد و این عنوان قابل قبول نیست.

جلودارزاده خاطرنشان کرد: در نتیجه زمانیکه دختر خانمی بلوغ داشته باشد و توانایی مالی هم داشته باشد و بخواهد ازدواج کند حقش هست. در بعضی موارد بعضی از پدرها و مادرها چون تنها می شوند به لحاظ احساسی شرایطی را ایجاد می کنند که دخترشان ازدواج نکنند و هر خواستگاری هم که بیاید تلاش می کنند دخترشان را در کنارشان نگه دارند.

او گفت: ممکن است در بعضی موارد هم لجبازی وجود داشته باشد که پدر مانع ازدواج دخترش شود، اینها استثنا است ولی نمی توانیم اجازه دهیم این استثناها باقی بماند چون به زندگی و آینده یک زنکه می تواند یک زندگی خوب راتشکیل دهد، مربوط می شود و خوب است که این حق را بدهیم.

این عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به محدودیت هایی که در طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر وجود دارد، گفت: این طرح اولیه است و در بحث های ثانویه چکش کاری می شود. شرط دارا بودن فوق لیسانس به علت داشتن توانایی مالی هست. ولی به نظر من مدرک تحصیلی نباید در میان باشد و این عنوان قابل قبول نیست.

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر نیاز به چکش‌کاری دارد / نماینده مجلس

جلودارزاده تاکید کرد: شاید طراحان این طرح فکر کردند که کسی که کم سواد است نمی تواند مصلحت خود را تشخیص دهد. ولی به نظر من زبان خواندن و نوشتن هم کافی هست. چون امروز دسترسی به اطلاعات سواد نمی خواهد و رسانه ها هستند و مردم می توانند اطلاعاتشان را از آنها بگیرند.

واژه های کلیدی: زندگی | ازدواج | دختران | نماینده مجلس | اخبار اجتماعی

دانلود

نویسنده : topsblog