تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار بین الملل دموکراسی در آمریکا در خطر است / تیلرسون هشدار داد

وزیر خارجه سابق آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ هشدار داد: رشد بحران ملی بر سر اخلاقیات و انسجام ، دموکراسی آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد.

دموکراسی در آمریکا در خطر است / تیلرسون هشدار داد

تیلرسون هشدار داد: دموکراسی در آمریکا در خطر است

عبارات مهم : تجارت

وزیر خارجه سابق آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ هشدار داد: رشد بحران ملی بر سر اخلاقیات و انسجام ، دموکراسی آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا در جمع فارغ التحصیلان موسسه نظامی ویرجینیا به این حقیقت اشاره کرد که چنین بحران هایی در صورتیکه مدیریت نشوند به فقدان آزادی منجر می شوند.

او همچنین گفت: تنها جوامعی قادر به پیگیری حقیقت و به چالش کشیدن واقعیت هستند که آزادی واقعی داشته باشند.

دموکراسی در آمریکا در خطر است / تیلرسون هشدار داد

تیلرسون تاکید کرد: هنگامی که ما به عنوان مردم، مردم آزاد در باب حقیقت می لغزیم حتی در مورد پرسشها خیلی بدیهی آمریکا را دچار اختلال می کنیم. اگر ما به عنوان آمریکایی ها با بحران اخلاقیات و انسجام و همبستگی در جامعه خودمان و در میان رهبران مان هم در حوزه دولت و هم عرصه عمومی مقابله نکنیم بعد از آن شاهد آن خواهیم بود که دموکراسی آمریکا وارد مرحله خاکستری خواهد شد.

تیلرسون در سخنان خود مستقیما به نام دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا اشاره نکرد ولی به بعضی از سیاست های دولت او اشاره داشت که متحدان دیرینه را نادیده گرفته یا تجارت آزاد را که موتور رشد جهانی است نادیده می گیرد.

وزیر خارجه سابق آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ هشدار داد: رشد بحران ملی بر سر اخلاقیات و انسجام ، دموکراسی آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد.

او در اشاره آشکار به ترامپ که علی رغم توصیه دیپلمات های ارشد از بعضی توافق های بین المللی خارج شده است و به اعمال تعرفه های سنگین ترساندن کرده هست، گفت: ما نباید متحدان دیرینه خود را همیشگی فرض کنیم. در بحث تجارت آزاد قسمت عمده دنیا توسعه یافته آن را مثبت می داند ولی بسیاری در داخل هنوز مایلند تا اقتصاد جهانی را کاملا در آغوش بگیرند و باید اذعان کرد که چنین تغییراتی هم وقت است و هم چالش.

رکس تیلرسون اواسط ماه مارس به دنبال اوج گرفتن تنش ها بر سر سیاست هایی از جمله تغییرات آب و هوایی، تجارت، خاورمیانه و کره شمالی از سوی دونالد ترامپ اخراج شد. ترامپ بعدا در توجیه اخراج تیلرسون گفت: با مایک پامپئو، مدیر وقت سیا زمینه های یکسان بیشتری دارند و او را به عنوان وزیر خارجه تازه می پسندند. پامپئو نهایتا توانست از سنا رای اعتماد بگیرد.

واژه های کلیدی: تجارت | آمریکا | آمریکایی | دموکراسی | رکس تیلرسون | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود

نویسنده : topsblog