تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برگه‌های امضا شده است جهت شنود در اختیار ضابطین است / تابش

نایب مدیر فراکسیون امید گفت: در دولت اصلاحات، طبق اصرار آقای خاتمی اشنود تابع ضوابط و مقرراتی شد و حتما باید قاضی مخصوص شنود اجازه می داد ولی در حال حاضر شنیده‌

برگه‌های امضا شده است جهت شنود در اختیار ضابطین است / تابش

تابش: برگه های امضا شده است جهت شنود در اختیار ضابطین است

عبارات مهم : ابزار

نایب مدیر فراکسیون امید گفت: در دولت اصلاحات، طبق اصرار آقای خاتمی اشنود تابع ضوابط و مقرراتی شد و حتما باید قاضی مخصوص شنود اجازه می داد ولی در حال حاضر شنیده ام که در بعضی جاها برگه ‎های امضا شده است هم است که ضابطین خودشان می توانند اقدام به شنود کنند.

محمدرضا تابش نماینده ارکان و نایب مدیر فراکسیون امید در گفت وگو با «اعتمادآنلاین» با تاکید بر لزوم شنود در پرسشها مرتبط با امنیت ملی، گفت: شنود مسئله مرتبط با امنیت ملی است و همه باید تلاش کنیم امنیت ملی در حد اعلا حفظ شود. تمامی دستگاه های اطلاعاتی، جاسوسی و ضد جاسوسی به ابزار و تجهیزاتی مجهز هستند که در جهت ارتقای منافع ملی به کار گرفته می شوند. از «موساد» گرفته تا «ک گ ب» از ابزار مدرن روز جهت ارتقای منافع و امنیت ملی ارزش بهره مند هستند.

برگه‌های امضا شده است جهت شنود در اختیار ضابطین است / تابش

او ادامه داد: کشور مورد ترساندن است و بدخواهان نسبت به آن طمع دارند و دشمنی هایی را روا می دارند. داعش و منافقین بعد از روی کار آمدن دولت ترامپ و ولیعهد تازه عربستان تحرکاتی را شروع کرده اند و هیچ کس منکر این نیست که دستگاه های ذی ربط باید از ابزار کشف فعالیت های مخرب که می تواند امنیت ملی را به مخاطره بیندازد استفاده کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به مقررات جهت شنود در دولت اصلاحات، گفت: در دولت اصلاحات، آقای خاتمی اصرار کردند و شنود تابع ضوابط و مقرراتی شد و حتما باید قاضی مخصوص شنود اجازه می داد. فکر می کنم آن وقت اختیار این کار به مرحوم آیت الله مروی داده شد. ایشان ابتدا به صورت دقیق استدلال ها را بررسی می کرد و سپس دستور شنود را امضا می کرد. در آن وقت قاضی دقت و وسواس داشت و موضوعی را که مخل امنیت ملی کشور بود مورد شنود قرار می دادند.

نایب مدیر فراکسیون امید گفت: در دولت اصلاحات، طبق اصرار آقای خاتمی اشنود تابع ضوابط و مقرراتی شد و حتما باید قاضی مخصوص شنود اجازه می داد ولی در حال حاضر شنیده‌

تابش با انتقاد از شرایط کنونی جهت شنود، تاکید کرد: ولی در حال حاضر شنیدم که بعضی جاها برگه های امضا شده است هم است که ضابطین خودشان می توانند اقدام به شنود کنند؛باید این رویه ها را بررسی کنیم تا مرسوم نشود. شنود باید در جایی اتفاق بیفتد که منافع ملی در خطر است نه اینکه در دفتر کار و منزل یک شخصیت محبوب ومقبول مردم شنود کار بگذارند یا جلسات داخلی احزاب و گروه های دل بسته به انقلاب و نظام را در جهت پیشبرد مقاصد سیاسی، شنود کنند و حریم شخصی را نقض کنند.

او گفت: اخیرا مقام معظم رهبری در رابطه با حجاب فرمودند که حجاب حکم مهم دین است و در اماکن عمومی هم باید رعایت شود ولی در تکمیل این جمله گفتند که در داخل حوزه شخصی افراد کاری نداریم که آن ها چه کاری انجام می دهند. بنابراین استدعای ما از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی این است که حریم شخصی را پاس بدارند و از شنود استفاده ابزاری و سیاسی نکنند. شنود نباید به نفع یک جناح و گروه و اوج آوردن یک عده و از بین بردن عده دیگر استفاده شود. شنود باید در جهت منافع ملی و با شرایط و ضوابطی اتفاق بیفتد.

نایب مدیر فراکسیون امید یادآور شد: به جهت رعایت ضوابط شرعی و قانونی طبق مصوبه ای که در دولت اصلاحات وجود داشت حتما باید قاضی حکم شنود بدهد و به استدلال ها توجه کند. تا جایی که به یاد می آورم در آن وقت قید شده است بود که اگر تلفن مدیر یا مسئولی را می خواهید شنود کنید باید حتما مقام مافوق او اطلاع داشته باشد.

برگه‌های امضا شده است جهت شنود در اختیار ضابطین است / تابش

واژه های کلیدی: ابزار | امنیت | سیاسی | استفاده | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود

نویسنده : topsblog