تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار اجتماعی افزایش دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران از امروز ، لواسان و ایوان بیشترین میزان بارش را داشتند

مدیرکل آینده نگری و هشدار سریع شرکت هواشناسی با اشاره به اینکه لواسانات در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و ایوان در استان ایلام با بیش از ۵۴ میلیمتر بیشترین م

افزایش دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران از امروز ، لواسان و ایوان بیشترین میزان بارش را داشتند

لواسان و ایوان بیشترین میزان بارش را داشتند/افزایش دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران از امروز

عبارات مهم : ایران

مدیرکل آینده نگری و هشدار سریع شرکت هواشناسی با اشاره به اینکه لواسانات در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و ایوان در استان ایلام با بیش از ۵۴ میلیمتر بیشترین میزان بارش را در چند روز گذشته داشته هست، گفت: از امروز دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد کردن یافته و در روز جمعه به ۲۵ الی ۳۰ درجه سانتیگراد می رسد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایلنا راجع به میزان بارش ها در چند روز گذشته در سراسر کشور گفت: طی چهار روز گذشته که سامانه بارشی وارد کشور شده است بود لواسانات در پایتخت کشور عزیزمان ایران با ۵۴.۶ میلیمتر بارش و بعد از آن شمیرانات با ۴۷ میلیمتر بارش بیشترین میزان بارش را در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته اند.

وی ادامه داد: ایوان در ایلام نیز ۵۴ میلیمتر بارش داشته، ایذه در استان خوزستان ۴۲ میلیمتر، شهمیرزاد در استان سمنان ۳۷ میلیمتر، سیاه بیشه در استان مازندران ۳۴ میلیمتر، آبعلی در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ۳۳ میلیمتر از پربارش ترین مناطق کشور بوده اند، البته با ادامه بارش ها این اعداد نیز عوض کردن می کند.

افزایش دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران از امروز ، لواسان و ایوان بیشترین میزان بارش را داشتند

با بیان اینکه میزان بارش ها در این چند روز خوب بوده و حدود ۶ میلیمتر میزان بارش را در کشور در این مدت زیاد کردن داده هست، خاطرنشان کرد: براساس گزارش وزارت نیرو بیش از ۱۰ میلیارد مترمکعب در این مدت باران باریده است و این بارش ها تا حدی فصل بارش را که با کمبود بارش روبرو بود، اصلاح داد ولی آنچه که بسیار مهم است این است که اگرچه این بارش ها خوب بود، ولی ما همچنان با کمبود بارش و شرایط خشکسالی را در کشور مواجه هستیم.

وظیفه با بیان اینکه در جنوب شرق، جنوب، بخشی از مناطق غربی با به طور میانگین با ۴۰ الی ۷۰ درصد کم کردن بارش مواجه هستیم گفت: با بارش هایی که در این چند روز گذشته صورت گرفته اگر چه ذخیره برفی کشور را اصلاح می دهد ولی حداکثر بتواند ۱۰ درصد کمبود بارش ها را جبران کند. بنابراین به طور میانگین همچنان ۳۰ درصد در سراسر کشور با کمبود بارش روبرو هستیم.

مدیرکل آینده نگری و هشدار سریع شرکت هواشناسی با اشاره به اینکه لواسانات در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و ایوان در استان ایلام با بیش از ۵۴ میلیمتر بیشترین م

وی با تاکید براینکه قطعا تا آخر فصل بارش این عدد جبران نخواهد شد گفت: انتظار داریم بارش ها در فصل بهار مطابق بارش هایی باشد که همه ساله به طور میانیگن در این فصل داشتیم بنابراین به طور میانگین کمبود بارش را در سراسر کشور خواهیم داشت و نباید مصرف بهینه و صرفه جویی در آب در بخش های متفاوت از جمله کشاورزی، آب شرب فراموش شود و نیازمند مدیریت جدی در این زمینه هستیم.

در بخش دیگری از صحبت هایش راجع به این سامانه بارشی گفت: این سامانه بارشی از امروز به استان های کرمانشاه، فارس، یزد، خراسان جنوبی و رضوی محدود می شود و شاهد بارش هایی در نوار مرکزی کشور هستیم. در جنوب کشور نیز در استان های مانند بوشهر بارش ها به صورت پراکنده است.

وظیفه خاطرنشان کرد: دمای هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز صبح ۵ درجه بوده و از ساعات میانی روز به تدریج بر دما افزوده شده است و انتظار داریم دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران در روز جمعه به ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد برسد و مجددا گرم شود.

افزایش دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران از امروز ، لواسان و ایوان بیشترین میزان بارش را داشتند

واژه های کلیدی: ایران | روز گذشته | استان سمنان | هوای پایتخت | میزان بارش ها | استان مازندران | اخبار اجتماعی

دانلود

نویسنده : topsblog