تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار بین الملل صدام کدام گوری است؟

روزنامه الشرق الاوسط از جنجال این روزها راجع به آینده جسد صدام نوشت؛ هم‌زمان اخبار متناقضی مبنی بر اینکه چه بر سر قبر او در روستای العوجه واقع در شهر تکریت، مرک

صدام کدام گوری است؟

صدام کدام گوری است؟

عبارات مهم : اعدام

روزنامه الشرق الاوسط از جنجال این روزها راجع به آینده جسد صدام نوشت؛ هم وقت اخبار متناقضی مبنی بر اینکه چه بر سر قبر او در روستای العوجه واقع در شهر تکریت، مرکز استان صلاح الدین آمده، انتشار یافته هست.

به گزارش ایسنا، منیر حداد، نایب مدیر دادگاه عالی کیفری در عراق که مسؤول محاکمه اعضای نظام صدام بود، گفت: بعد از اجرای حکم اعدام صدام خانواده اش خواستار تحویل جسد او جهت دفن در زادگاهش در روستای العوجه شدند.

حداد که ناظر بر اجرای حکم اعدام صدام بوده، تاکید کرد: دولت عراق در آن وقت با درخواست عشیره صدام موافقت کرد و دو تن از اعضای عشیره صدام جسد او را تحویل گرفتند. جسد صدام با هلی کوپتر آمریکایی انتقال یافته شد و آن دو مرد به من گفتند، صدام ما را هم به عنوان عشیره اش آزار داد.

صدام کدام گوری است؟

در میان گزارش هایی که راجع به گور سری او مطرح هست، حداد در این باره می گوید: نمی دانم دقیقا جسد او مفقود یا گورش بمب گذاری شده است یا به وسیله دخترش به جای دیگری برده شده است است.

این روزنامه فرامنطقه ای به نقل از احمد عنزی، از اعضای شورای بزرگان عشایر در استان صلاح الدین نوشت، طبق اطلاعات ما، خانواده صدام، دیکتاتور سابق عراق کمی پیش از ورود داعش به این استان و به دست گرفتن کنترل آن، جسدش را به محلی سری انتقال یافته کردند.

روزنامه الشرق الاوسط از جنجال این روزها راجع به آینده جسد صدام نوشت؛ هم‌زمان اخبار متناقضی مبنی بر اینکه چه بر سر قبر او در روستای العوجه واقع در شهر تکریت، مرک

در برابر شیخ مناف علی الندی، رهبر قبیله البوناصر، قبیله صدام، که در حال حاضر مقیم اربیل هست، گفت، قبر او ابتدا نبش قبر و سپس منفجر شد. او نسبت به طرف مسؤولی که قبر او را منفجر کرد، ابراز بی اطلاعی کرده و گفت: ما از زمانی که العوجه را ترک کردیم، چیزی از آن نمی دانیم.

الشرق الاوسط همچنین به بیانات مسؤولان در حشد شعبی اشاره کرد مبنی بر اینکه جنگنده های عراق قبر صدام را به دنبال ورود داعش به العوجه تخریب کردند، این در حالی است که دیگر مسؤولان حشد اظهار داشتند، داعش قبر صدام را بمب گذاری و منفجر کرد.

در میان شایعات بسیاری که مطرح هست، یکی از نیروهای حشد شعبی تاکید کرد، گفته شده است دختر صدام به نام حلا با یک هواپیمای شخصی به دِه آمد و جسد او را به اردن انتقال یافته کرد. ولی یکی از افراد آگاه گفته هست، این داستان صحت ندارد و حلا اصلا به عراق نیامده است.

صدام کدام گوری است؟

واژه های کلیدی: اعدام | انتقال | داستان | اخبار بین الملل

دانلود

نویسنده : topsblog