تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی باران‌ تاثیری در خاموشی تابستان ندارد

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر – تخصصی توانیر گفت: علی‌رغم بارش باران در روزهای گذشته، باید اعلام کرد که متاسفانه این میزان بارندگی تاثیری در تولید نیروگاه‌های ب

باران‌ تاثیری در خاموشی تابستان ندارد

باران تاثیری در خاموشی تابستان ندارد

عبارات مهم : تابستان

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر – تخصصی توانیر گفت: علی رغم بارش باران در روزهای گذشته، باید اعلام کرد که متاسفانه این میزان بارندگی تاثیری در تولید نیروگاه های برق آبی و حل بحران خاموشی در تابستان ندارد.

محمودرضا حقی فام در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که بارندگی هایی که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم تاثیر چندانی بر سفره های آبی و ذخیره سدهای کشور نداشته هست، گفت: قطعا این میزان بارش تاثیری در خاموشی های تابستان نخواهد داشت.

وی با بیان این که در جهت پیگیری به بحران خاموشی در تابستان امروز با مدیران ارشد وزارت نیرو و مدیران شرکت های توزیع برق جلسه خواهیم داشت، اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که علی رغم کم کردن منابع آبی بتوانیم تابستان را بدون خاموشی سپری کنیم.

باران‌ تاثیری در خاموشی تابستان ندارد

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی توانیر تصریح کرد: کمبود منابع آبی مسئله جدی را در تابستان جهت تامین برق ایجاد خواهد کرد که مورد نیاز است از هم اکنون تدابیر مورد نیاز جهت جلوگیری از خاموشی صورت گیرد.

حقی فام با بیان این که آینده نگری می شود حداقل ۳۰۰۰ مگاوات کمبود برق ناشی از کم کردن فعالیت نیروگاه های برق آبی داشته باشیم، گفت: با توجه به رشد جمعیت و شرایط دیگر ممکن است که میزان کمبود از این میزان زیاد کردن یابد، ولی تلاش خواهیم کرد که تا حد امکان از خاموشی های فصل تابستان جلوگیری کنیم.

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر – تخصصی توانیر گفت: علی‌رغم بارش باران در روزهای گذشته، باید اعلام کرد که متاسفانه این میزان بارندگی تاثیری در تولید نیروگاه‌های ب

پیش بینی می شود در عالی ترین حالت امسال میزان تولید نیروگاه های برق آبی ۶۰۰۰ مگاوات شود که این کم کردن تولید در قیاس با سال گذشته به همراه اضافه رشد طبیعی مصرف که امسال نسبت به سال گذشته رشد پیدا کرده است کشور را با شرایطی روبه رو خواهد کرد که حتی با وارد شدن نیروگاه های تازه رقمی در حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ مگاوات جهت قله مصرف پیک تابستان سال ۱۳۹۷ کم کردن تولید داریم. همچنین با توجه به مصرف بسیار بالای برق به وسیله سیستم سرمایشی از جمله کولرهای گازی نگرانی هایی به وجود آمده که وزارت نیرو در صدد است تا با اصلاحاتی جزئی و موثر در ساخت تجهیزات مربوط به این نوع کولرها ۳۰ درصد میزان مصرف در این بخش را کم کردن دهد. همین مساله نیز موجب شد وزیر نیرو در ایام نوروزی خود به مشترکان هشدار مدیریت مصرف بدهد.

واژه های کلیدی: تابستان | نیروگاه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود

نویسنده : topsblog