تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زیاد کردن ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه

مشاهدات از بازار گوشی‌های گوشی نشان می‌دهد که فروشندگان به بهانه زیاد کردن قیمت دلار در هفته‌های گذشته، قیمت برندهای متفاوت گوشی گوشی را ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن

زیاد کردن ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه

زیاد کردن ۱۰ درصدی قیمت ها در بازار موبایل

عبارات مهم : بازار

مشاهدات از بازار گوشی های گوشی نشان می دهد که فروشندگان به بهانه زیاد کردن قیمت دلار در هفته های گذشته، قیمت برندهای متفاوت گوشی گوشی را ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن داده اند، این در حالی است که با توجه به تامین دلار ۴۲۰۰ تومانی جهت واردکنندگان، هیچکس حق زیاد کردن قیمت را ندارد.

به گزارش ایسنا، جدا از طرح رجیستری که البته هنوز به صورت کامل اجرایی نشده هست، مسئله مهم دیگری است که بازار گوشی تلفن همراه را دستخوش تغییراتی کرده هست، مربوط به نوسانات ارز و قیمت دلار می شود.

معمولا بعد از نوسانات ارزی بازارهای وارداتی خیلی سریع تاثیر می پذیرند و این تاثیر را در قالب زیاد کردن قیمت نشان می دهند؛ هر چند کالاهای موجود در بازار جهت پیش از زیاد کردن قیمت دلار است و اجناس تازه هنوز ثبت سفارش نشده اند ولی با این حال اجناس موجود در بازار به خاص اجناس وارداتی با زیاد کردن قیمت روبرو می شوند.

زیاد کردن ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه

قیمت دلار در حدود ۱۰ روز پیش با جهش بی سابقه ای روبرو شد و از مرز ۶۰۰۰ تومان عبور کرد که با تصمیم دولت، قیمت آن ۴۲۰۰ تومان و تک رقمی اعلام شد ولی همان زیاد کردن قیمت مقطعی کافی بود تا عده ای سودجو زیاد کردن قیمت ها را در بازار اعمال کنند و به بهانه دلار اجناس وارداتی یا غیر وارداتی را گران تر بفروشند.

این در حالی است که مسئولان مربوطه اظهار کرده اند که هر گونه زیاد کردن قیمت به بهانه اوج رفتن قیمت ارز پذیرفتنی و قابل توجیه نیست. ولی مشاهدات قیمت ها در بازار گوشی های گوشی نشان می دهد که بعضی از برندها از جمله سامسونگ، ال جی و هواوی با زیاد کردن قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی همراه شده است اند.

مشاهدات از بازار گوشی‌های گوشی نشان می‌دهد که فروشندگان به بهانه زیاد کردن قیمت دلار در هفته‌های گذشته، قیمت برندهای متفاوت گوشی گوشی را ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن

گوشی های گوشی تلفن همراه سامسونگ نیز از حدود ۵۰۰ هزار تومان در بازار موجود هستند و تا بیش از چهار میلیون تومان هم مدل هایی دارند که به فروش می رسد. مدلی از گوشی سامسونگ که یک میلیون تومان قیمت داشت به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

گوشی گوشی تلفن همراه ال جی از دیگر برندهای آشنا شده است در بازار است که از حدود ۶۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد و تا حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مدل هایی جهت فروش دارد.

گوشی هواوی نیز زحمت قیمتی از ۷۰۰ هزار تومان تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار دارد. این برند هم با عوض کردن قیمت همراه شده است است و به طور نمونه مدلی از آن که یک میلیون تومان قیمت داشته به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

زیاد کردن ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه

گوشی اچ تی سی نیز زحمت قیمتی از ۶۰۰ هزار تومان تا بیش از دو میلیون تومان در بازار گوشی تلفن همراه دارد که با درصد کمتری زیاد کردن قیمت پیدا کرده است.

در حال حاضر گوشی اپل که یکی از برندهای پرطرفدار در بازار گوشی تلفن همراه هست، زحمت قیمتی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا بیش از شش میلیون تومان دارد و بررسی ها نشان می دهد که این برند زیاد کردن قیمت چندانی پیدا نکرده است.

مشاهدات از بازار گوشی‌های گوشی نشان می‌دهد که فروشندگان به بهانه زیاد کردن قیمت دلار در هفته‌های گذشته، قیمت برندهای متفاوت گوشی گوشی را ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن

در این میان در زمینه رجیستری و تاثیر آن در بازار باید یادآور شد که زمستان گذشته آخر بعد از کش و قوس های فراوان طرح رجیستری یا همان سامانه شناسه دار کردن گوشی های گوشی در برنامه یکسان از سوی وزارت ارتباطات، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی شد؛ طرحی که دست کم از شروع آن تا اجرا دو سال وقت برد. در واقع این طرح قرار بود سریعتر از این ها به مرحله اجرا برسد ولی آماده نشدن بسترها و الزمات فنی آن موجب شد که اجرای آن به تاخیر بیفتد.

بر اساس آنچه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرده است گوشی های گوشی از جمله کالاهایی است که بیشترین حجم قاچاق را به خود تخصیص داده شده است داده است و آمارها حاکی از آن است که بیش از ۹۰ درصد گوشی های گوشی تلفن همراه در بازار قاچاق هستند.

زیاد کردن ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه

براساس این طرح گوشی های تلفن همراهی که در سامانه رجیستری ثبت نشده باشند امکان تماس را از دست خواهند داد. این به این معنی است که از این بعد از مبادی غیرگمرکی گوشی گوشی نمی تواند وارد شود و چراکه در غیر این صورت نمی توانند به سیستم مخابراتی متصل شوند و عملا از تناوب مصرف خارج می شوند.

در مقطعی که رجستری اجرا شد بعضی نشانه ها حاکی از آن بود که بعضی از گوشی های گوشی تلفن همراه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد زیاد کردن قیمت پیدا کرده اند ولی این عنوان مورد تایید مسئولان قرار نگرفت.

بعد از اجرای طرح رجیستری مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که با اجرای رجیستری حدود ۱۶۰ درصد رشد در واردات رسمی انواع گوشی تلفن همراه را شاهد بوده ایم که با اضافه شدن برند سامسونگ به طرح رجیستری، این میزان تا چند برابر زیاد کردن می یابد.

برند سامسونگ از گوشی های مرسوم در بازار است که هنوز به طرح رجیستری اضافه نشده و قرار است طی چند روز آینده این برند هم به سامانه رجیستری وارد شود که بر اساس آنچه مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرده اند بعد از آن میزان قاچاق گوشی به حداقل ممکن خواهد رسید.

واژه های کلیدی: بازار | همراه | میلیون | سامسونگ | رجیستری | سامسونگ | تلفن همراه | قاچاق گوشی | تلفن همراه | مبارزه با قاچاق

دانلود

نویسنده : topsblog