تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی بررسی امکان تولیدمثل انسان در فضا با اسپرم گاو وحشی / آزمایش جنجالی ناسا

ناسا اسپرم گاو وحشی و انسان را به‌منظور مطالعه تولیدمثل در فضا، به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده هست. نشانه از این آزمایش، بررسی عملکرد اسپرم انسان در شرایط

بررسی امکان تولیدمثل انسان در فضا با اسپرم گاو وحشی / آزمایش جنجالی ناسا

آزمایش جنجالی ناسا: بررسی امکان تولیدمثل انسان در فضا با اسپرم گاو وحشی

عبارات مهم : آزمایش

ناسا اسپرم گاو وحشی و انسان را به منظور مطالعه تولیدمثل در فضا، به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده هست. نشانه از این آزمایش، بررسی عملکرد اسپرم انسان در شرایط بی وزنی هست.

به گزارش ایسنا، ناسا جهت مطالعه تولیدمثل در شرایط بی وزنی، نمونه های اسپرم انسان و گاو را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده هست. این مأموریت که «مایکرو-۱۱» نام دارد، جهت بررسی امکان فرزندآوری انسان ها در فضا راه اندازی شده است و طی آن، نمونه هایی از اسپرم منجمد انسان و گاو در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) تحت آزمایش قرار می گیرد.

این پروژه را مرکز تحقیقات ایمز (Ames) ناسا هدایت می کند و طبق بیانیه ناسا، نشانه مهم آن، بررسی چگونگی تأثیر بی وزنی روی اسپرم هست. هرچند نشانه این مطالعه اسپرم انسان هاست، ولی اسپرم گاو وحشی نیز جهت آزمایش های کنترلی فرستاده شده است هست، لیکن به اندازه کافی مشابه اسپرم انسان است و این اطمینان را جهت محققان فراهم می کند که بتوانند تفاوت های ظریف اسپرم هر دو گونه را تشخیص دهند.

بررسی امکان تولیدمثل انسان در فضا با اسپرم گاو وحشی / آزمایش جنجالی ناسا

دانشمندان ایستگاه فضایی با استفاده از دستگاه MSG، نمونه ها را جهت فعال کردن حرکت اسپرم و آماده سازی جهت ترکیب و لقاح با تخمک جنبش می کنند و از نتیجه های ، تصویر می گیرند. فیلم ها همراه با نمونه های لقاح یافته و مواد نگه دارنده جهت تجزیه وتحلیل به زمین برگردانده می شود.

ناسا ادعا می کند این مطالعه نخستین گام در درک توانایی بالقوه تولیدمثل در شرایط بی وزنی هست. دکتر «فتحی کارویا»، پژوهشگر زیست شناسی فضایی در ناسا می گوید: «بر اساس تجربیات قبلی، به نظر می رسد که شرایط بی وزنی، تحرک اسپرم را تسهیل می کند. تحقیقات پیشین روی ارگانیسم های متفاوت نشان داده است که شرایط بی وزنی (میکروگرانشی) موجب بازسازی سریع تر سلول ها می شود. این پروژه فضایی نخستین بار است که به روش های تحلیلی اثبات شده است جهت ارزیابی باروری اسپرم انسان و گاو در فضا می پردازد.»

ناسا اسپرم گاو وحشی و انسان را به‌منظور مطالعه تولیدمثل در فضا، به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده هست. نشانه از این آزمایش، بررسی عملکرد اسپرم انسان در شرایط

سال ۱۹۹۸ (۱۳۷۷)، مطالعات نشان داد که بی مهرگان آبزی می توانند در فضا تولیدمثل کنند. سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) هم آزمایشی انجام شد که طی آن، اسپرم موش ها بعد از ۹ماه انجماد در فضا به زمین بازگردانده شدند و با موفقیت جهت تولد موش های سالم روی زمین به کار گرفته شدند.

واژه های کلیدی: آزمایش | مطالعه | ایستگاه | انسان در فضا | بررسی عملکرد | اخبار علمی و آموزشی

دانلود

نویسنده : topsblog