تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار پزشکی ۵ نشانه‌ ظاهری اضطراب بیمارگونه

تشخیص تفاوت‌ بین اختلال اضطرابی بیمارگونه با نگرانی و اضطراب طبیعی معمولا جهت بسیاری از افراد کار ساده‌ای نیست. 

۵ نشانه‌ ظاهری اضطراب بیمارگونه

۵ نشانه ظاهری اضطراب بیمارگونه

عبارات مهم : احساس

تشخیص تفاوت بین اختلال اضطرابی بیمارگونه با نگرانی و اضطراب طبیعی معمولا جهت بسیاری از افراد کار راحت ای نیست.

به گزارش ایسنا، طبق بیانیه “انجمن روان پزشکی آمریکا” اختلال اضطرابی مشمول بر احساس وحشت یا اضطراب مفرط است که اغلب با گرفتگی ماهیچه ها و رفتارهای اجتنابی توام است.

این اختلال که به چندین نوع متفاوت از جمله اختلال پانیک، فوبیا و اختلال اضطراب اجتماعی و … دسته بندی می شود، یکی از مرسوم ترین پرسشها سلامت روان در دنیا است و بر اساس مقاله ای که به تازگی در سایت مدیکال دیلی منتشر شده، علائم و نشانه های آن می تواند در تظاهرات فیزیکی و رفتارهای ظاهری نمود پیدا کند که بعضی از مرسوم ترین آنها عبارتند از:

۵ نشانه‌ ظاهری اضطراب بیمارگونه

– گرفتگی ماهیچه ها: درد بدن که انواع مختلفی همچون میگرن و درد مفصلی را مشمول بر می شود می تواند نشانه ای از اختلال اضطراب فراگیر باشد. اگرچه تحقیقات کافی در مورد این نوع از اختلال اضطرابی انجام نگرفته است.

– آکنه: بررسی ها نشان می دهد افراد بزرگسال مبتلا به آکنه سطح بالاتری از اضطراب را تجربه می کنند. در واقع تولید فزاینده هورمون های استرس، ترشح چربی پوست صورت را زیاد می کند.

تشخیص تفاوت‌ بین اختلال اضطرابی بیمارگونه با نگرانی و اضطراب طبیعی معمولا جهت بسیاری از افراد کار ساده‌ای نیست. 

– وسواس عملی: اختلال وسواس فکری – عملی با رفتارها و افکار وسواسی آشنا می شود که کنترل آنها سخت هست. فرد تا زمانیکه به احساس آرامش روانی برسد به تکرار این واکنش‌ها ادامه می دهد و به طور مثال چک کردن در هنگام خروج از ساختمان یکی از آنهاست.

اختلال خواب: پرسشها مزمن خواب می تواند نشانه هشداردهنده ای باشد لیکن بین بی خوابی و اضطراب رابطه ای نزدیک وجود دارد.

– خودهوشیاری: اضطراب اجتماعی از موقعیت هایی ناشی می شود که مستلزم تعاملاتی در شرایط غیر قابل آینده نگری هست. به طور مثال می توان به صحبت کردن پشت تلفن یا برقراری مکالمه در یک مهمانی اشاره کرد. افرادی که از اضطراب اجتماعی زحمت می برند ناخودآگاه قضاوت دیگران را نسبت به خودشان بزرگ می کنند که این تصور می تواند با نشانه های ظاهری مختلفی از جمله زیاد کردن ضربان قلب، تعریق، حالت تهوع و لرزش دست ها خود را نشان دهد.

۵ نشانه‌ ظاهری اضطراب بیمارگونه

واژه های کلیدی: احساس | اضطراب | اضطراب | اخبار پزشکی

دانلود

نویسنده : topsblog