تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ۹۰سالن سینما را عده ای خاص قبضه کرده اند / نیکی کریمی

به دنبال اختلاف احمدنجفی بازیگر و تهیه کننده سینما با شورای صنفی نمایش بر سر پخش فیلم که منجر به گل گرفتن در ساختمان این شورا شد، روزنامه شرق با نیکی کریمی مصاح

90سالن سینما را عده ای خاص قبضه کرده اند / نیکی کریمی

نیکی کریمی:۹۰سالن سینما را عده ای خاص قبضه کرده اند

عبارات مهم : سینما

به دنبال اختلاف احمدنجفی بازیگر و تهیه کننده سینما با شورای صنفی نمایش بر سر پخش فیلم که منجر به گل گرفتن در ساختمان این شورا شد، روزنامه شرق با نیکی کریمی مصاحبه کرده است.

نیکی کریمی گفت: «در امسال با ماجراهایی که جهت پخش و اکران پیش آمده – مثل «فیلم سوزی»- قضیه کمی پیچیده هست. دولت هم سروکاری با این قضیه ندارد. پخش کننده است که گزینش می کند و سینماها و شورای صنفی (نمایش). (با) این مداخله ها و تمام اتفاقاتی که می افتد، نه تنها من بلکه همه فرزند ها داریم بازبینی می کنیم که چه فیلمی باید بسازیم تا بتوانیم ادامه بدهیم. این عنوان جهت بخش شخصی مثل من که به جایی وابسته نیستم، واقعا سخت است».

او در ادامه اعتراض خود به شرایط اکران را این طور اعلام کرده است: «نه تنها من بلکه همه ما به این حالتی که به آن «فیلم سوزی» می گویند، معترضیم. نزدیک به ٩٠ سالن از قبل از سوی بعضی افراد و فیلم های ارزش قبضه شده! به من و امثال من فقط ١۵ سالن می دهند».

۹۰سالن سینما را عده ای خاص قبضه کرده اند / نیکی کریمی

علیرضا داوودنژاد نیز در این زمینه گفت: «فیلم سوزی فقط امسال نبوده، بلکه سال ها و بارهاست که بوده و اتفاق افتاده هست، منظور این است که در فصل بهار و تابستان که از عید نوروز هم برخوردار هست، هر سال از یک سری فیلم استقبال می شود که البته تعداد این فیلم های نیمه اول سال کم هست؛ چون این فیلم ها از فروش خوبی برخوردار می شوند و وقت اکرانشان نیز طولانی تر است و از تعداد سینماهای بیشتری هم جهت اکران برخوردار خواهند شد و همه اینها دست در دست هم می دهد که این فیلم ها که البته می توانند استحقاقش را هم داشته باشند، با اقبال همراه شود».

خبرآنلاین

به دنبال اختلاف احمدنجفی بازیگر و تهیه کننده سینما با شورای صنفی نمایش بر سر پخش فیلم که منجر به گل گرفتن در ساختمان این شورا شد، روزنامه شرق با نیکی کریمی مصاح

واژه های کلیدی: سینما | نمایش | پخش کننده | تهیه کننده | نیکی کریمی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود

نویسنده : topsblog