تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار پزشکی شنا کردن زیاد در دریا موجب بیماری می‌شود

یک مطالعه فراگیر در مقیاس بزرگ نشان داده است افرادی که در اقیانوس شنا می‌کنند در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری‌های متفاوت هستند. 

شنا کردن زیاد در دریا موجب بیماری می‌شود

شنا کردن زیاد در دریا موجب بیماری می شود

عبارات مهم : بیماری

یک مطالعه فراگیر در مقیاس بزرگ نشان داده است افرادی که در اقیانوس شنا می کنند در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری های متفاوت هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، مطالعه ای که در دانشگاه انگلیسی “اکستر”(Exeter) انجام شده، نشان می دهد افرادی که در اقیانوس شنا می کنند در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری های گوش و ناراحتی های دستگاه گوارش هستند.

این مطالعه فراگیر در مقیاس بزرگ این فرضیه را مطرح می کند که آلودگی دریایی، یکی از عوامل مهم زیاد کردن خطر ابتلای شناگران به بیماری های متفاوت است.

شنا کردن زیاد در دریا موجب بیماری می‌شود

این پژوهش مشمول بر بررسی ۱۹ مطالعه و در مجموع ۱۲۰ هزار نفر از کشورهای متفاوت با درآمد بالا، از جمله ایالات متحده آمریکا، انگلیس، استرالیا و نیوزیلند بود.

نتایج قابل توجه نشان داد افرادی که در آب دریا شنا می کنند، دو برابر احتمال بیشتری جهت مبتلا شدن به بیماری های عمومی گوش و ۲۹ درصد احتمال زیاد جهت مبتلا شدن به بیماری های دستگاه گوارش، در مقایسه با کسانی که در معرض آب دریا قرار نگرفته اند، دارند.

یک مطالعه فراگیر در مقیاس بزرگ نشان داده است افرادی که در اقیانوس شنا می‌کنند در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری‌های متفاوت هستند. 

“آنه لئونارد” یکی از پژوهشگران این مطالعه توضیح می دهد: در کشورهای پردرآمد مانند انگلیس، این فرض وجود دارد که خطر مبتلا شدن به بیماری حاصل از گذراندن وقت در دریا وجود ندارد. با این حال، مطالعه ما نشان می دهد که صرف وقت در دریا باعث زیاد کردن احتمال مبتلا شدن به بیماری هایی مانند بیماری های گوش و اختلالات سیستم گوارش مانند درد معده و اسهال می شود. ما فکر می کنیم که این عنوان نشان می دهد که آلودگی هنوز مسئله ای است که شناگران را حتی در ثروتمندترین کشورهای دنیا ترساندن می کند.

به رغم ماهیت سیستماتیک این تجزیه و تحلیل، محدودیت های زیادی جهت نتیجه های حاصل از این بررسی وجود دارد. تعریف در معرض آب دریا قرار گرفتن در میان مطالعات گنجانده شده است هست، بنابراین هیچ گونه تعریف مشخصی از میزان قرار گرفتن در آب دریا یا چگونگی آن وجود ندارد.

تنها یک مطالعه در این بررسی مشمول بر تجزیه و تحلیل نمونه های آب بود و مشخص کرده بود که این امراض به طور واضح در آب دریا وجود دارند.

شنا کردن زیاد در دریا موجب بیماری می‌شود

اما این نخستین مطالعه از این نوع از دانشگاه “اکستر” نیست. در ماه ژانویه یک گروه گزارش داد که موج سوارانی که به طور منظم در آب های ساحلی انگلیس موج سواری می کنند، سه برابر زیاد احتمال دارد که یک باکتری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک موسوم به “ای .کولی”(E. coli) در روده خود داشته باشند.

در این مطالعه فرض شده است است که موج سواران، به عنوان گروهی که حجم بیشتری از آب دریا را نسبت به شناگرهای معمولی می بلعند، زیاد در معرض مواجهه با باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک هستند که از منابع مختلفی از جمله محصولات کشاورزی تحت درمان با کود و فاضلاب شهری در آب دریا موجود هستند.

یک مطالعه فراگیر در مقیاس بزرگ نشان داده است افرادی که در اقیانوس شنا می‌کنند در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری‌های متفاوت هستند. 

“ویل گیز”، سرپرست این مطالعه بیان کرد که نشانه از این تحقیق این نیست که مردم را از شنا در اقیانوس بترساند، آیا که شنا کردن در اقیانوس با تاثیرات مثبت زیادی بر آمادگی جسمانی و سلامتی هم همراه هست. این تحقیق در واقع هشداری است جهت اطلاع رسانی زیاد به افراد آسیب پذیر و مستعد مبتلا شدن به بیماری های خاص که مراقب سلامتی خود باشند.

وی افزود: اگر چه اکثر مردم بدون درمان پزشکی از عفونت ها اصلاح می یابند، ولی این خطرات می تواند جهت افراد آسیب پذیر مانند سالمندان و کودکان، یا افرادی که سابقه بیماری دارند، جدی تر باشد. کارهای زیادی جهت تمیز کردن آبهای ساحلی انجام شده است هست، ولی شواهد ما نشان می دهد هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود.

شنا کردن زیاد در دریا موجب بیماری می‌شود

این مطالعه در مجله بین المللی Epidemiologyمنتشر شده است است.

واژه های کلیدی: بیماری | مطالعه | اقیانوس | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود

نویسنده : topsblog