تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ۵۰ درصد بازار گوشی تلفن همراه در دست سامسونگ/ آیا این برند کامل رجیستر نشد؟ ، سخنگوی رجیستری

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه باقاچاق کالا وارز گفت: درحال حاضربین ۴۷ الی ۵۲ درصد بازار گوشی تلفن همراه کشور عزیزمان ایران در دست برند سامسونگ قرار دارد.&nb

۵۰ درصد بازار گوشی تلفن همراه در دست سامسونگ/ آیا این برند کامل رجیستر نشد؟ ، سخنگوی رجیستری

سخنگوی رجیستری: ۵۰ درصد بازار گوشی تلفن همراه در دست سامسونگ/ آیا این برند کامل رجیستر نشد؟

عبارات مهم : بازار

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه باقاچاق کالا وارز گفت: درحال حاضربین ۴۷ الی ۵۲ درصد بازار گوشی تلفن همراه کشور عزیزمان ایران در دست برند سامسونگ قرار دارد.

حمیدرضا دهقانی نیا در گفت وگو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی راجع به طرح رجیستری پرداخت و گفت: با مشمول رجیستری شدن برند سامسونگ و سایر برندهایی که هنوز اعلام نشده اند آمار واردات رسمی می تواند زیاد کردن چشمگیری داشته باشد.

وی در پاسخ به شائبه هایی که راجع به مشمول نشدن سامسونگ در طرح رجیستری مطرح می شود، تاکید کرد: اکنون دو مدل گوشی تازه این برند مشمول رجیستری شده است است ولی علت اینکه سامسونگ به صورت کامل مشمول طرح نشده، قیمت نفوذ بالای این گوشی نزد مصرف کننده هست. توصیه دیگر نیز تعداد گوشی های سامسونگی است که در کف بازار وجود دارد. بدهید علت گوشی های پرچمدار سامسونگ که هنوز وارد کشور نشده است و در بازار نیز توزیع نشده مشمول طرح قرار گرفت.

۵۰ درصد بازار گوشی تلفن همراه در دست سامسونگ/ آیا این برند کامل رجیستر نشد؟ ، سخنگوی رجیستری

سخنگوی رجیستری افزود: سامسونگ دو مدل تازه خود را دارای چنان ارزشی دانسته که مانند ماشین جهت آنها شرایط پیش فروش در نظر گرفته هست. در واقع شاید کمتر گوشی در دنیا باشد که بر روی آن تا این اندازه تبلیغات گسترده صورت گرفته باشد. این تبلیغات جهت آن است که شرکت سازنده سهم بزرگی از بازار را جهت این مدل ها در نظر گرفته هست. به همین علت شرایطی مانند پیش خرید را جهت این گوشی ها در نظر می گیرد، آیا که بازار آن را صد درصد سود محور دیده است.

بالابردن ریسک قاچاق جهت مدل های تازه سامسونگ

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه باقاچاق کالا وارز گفت: درحال حاضربین ۴۷ الی ۵۲ درصد بازار گوشی تلفن همراه کشور عزیزمان ایران در دست برند سامسونگ قرار دارد.&nb

دهقانی نیا همچنین اظهار کرد: در این میان اگر قرار باشد قاچاقچیان بازار گوشی تلفن همراه هم براساس سودی که در این زمینه وجود دارد تصمیم به قاچاق این گوشی بگیرند پرسشها متعددی ایجاد خواهد شد. ما پیش از ورود این گوشی ها به کشور عزیزمان ایران براق سازی کرده و اعلام کردیم دو گوشی «گلکسی اس۹»و «اس۹پلاس» هم مشمول رجیستری می شوند.

وی افزود: همان طور که پیش از این بارها اعلام کرده ایم افرادی که با طرح رجیستری همراه شوند قطعا سود آن را می برند ولی قاچاقچیان بازار گوشی تلفن همراه با اجرای این طرح متضرر خواهند شد. ممکن است بعضی قاچاقچیان تصمیم به قاچاق مدل های جدیدسامسونگ به داخل کشور گرفته باشند ولی جهت آنها این دلهره وجود داشت آیا همچنان می توانند با شیوه ورود غیررسمی گوشی تلفن همراه در بازار به سود برسند؟ ما نیز این امر را در ابتدای کار به صراحت اعلام کردیم و جهت جلوگیری از منفعت قاچاقچیان برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام دادیم.

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به این پرسش که با این وجود همچنان سایر مدل های سامسونگ مشمول اجرای طرح رجیستری نشده و این عنوان شائباتی را ایجاد می کند، گفت: شاید اعلام این مطلب از سوی افرادی که بازار را آشنا و حواشی آن را می دانند خیلی درست نباشد.

۵۰ درصد بازار گوشی تلفن همراه در دست سامسونگ/ آیا این برند کامل رجیستر نشد؟ ، سخنگوی رجیستری

وی در پاسخ به این سئوال که مگر این حواشی جهت سایر برندها هم وجود نداشته، گفت: این حواشی در سایر برندها کمتر می شود آیا که به عنوان مثال برندی مانند آیفون نمایندگی رسمی در کشور ندارد.

دهقانی نیا همچنین اظهار کرد: سامسونگ هم سهم بسیار بزرگی را جهت این دو مدل گوشی خود در نظر گرفته بود به گونه ای که حتی جهت آن در فضا رونمایی گذاشت. افرادی که با بازار آشنایی دارند می دانند که معنی زیر طرح بردن یک گوشی پرچم دار چیست.

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه باقاچاق کالا وارز گفت: درحال حاضربین ۴۷ الی ۵۲ درصد بازار گوشی تلفن همراه کشور عزیزمان ایران در دست برند سامسونگ قرار دارد.&nb

وی همچنین تاکید کرد: حال با مجموع شرایط اعمال شده است اگر افراد به شیوه ی قاچاق نسبت به ورود این دو مدل گوشی اقدام کنند قطعا گوشی های آنها بعد از ۳۰ روز غیرفعال خواهد شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به این پرسش که آیا همزمان با برندهای دیگر از اعمال رجیستری بر روی این دو مدل گوشی سامسونگ خبر داده نشد، گفت: کمیته فنی به طور دائم پرسشها را بررسی کرده و تک تک فرآیندهای مرتبط با طرح را از نقطه نظر فنی و اجرایی موردبررسی قرار می دهد. در ارتباط با واردات پرچم دارها و نحوه مشمول طرح شدن آنها این کارگروه در حال بررسی بود و نظر آنها پیش از نشست اعلام برندهای مشمول رجیستری به دست ما نرسید، ولی یک روز بعد از اعلام برندهای جدیدبه محض این که نظر گروه فنی اعلام شدو به همراه تاکید و تائید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ما مساله را رسانه ای کردیم و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مردم قرار دادیم.

۵۰ درصد بازار گوشی تلفن همراه در دست سامسونگ/ آیا این برند کامل رجیستر نشد؟ ، سخنگوی رجیستری

توصیه هایی جهت مردم

وی در آخر صحبت های خود نیز بار دیگر بر اطلاعات مربوط به نحوه اجرای رجیستری اشاره کرده و از مردم خواست حتما فرآیند استعلام اصالت و فعالسازی را جهت خرید گوشیهای مشمول طرح مشمول بر اپل، بک بری، موتورلا، گوگل پیکسل، اس ۹ و اس ۹ پلاس سامسونگ طی کنند.

نکته مهم در این خصوص این است که مردم بدانند فقط خودشان باید این فرآیند را طی کنند و هیچ هزینه ای بابت این عنوان نپردازند.

مطلب دیگر اخذ فاکتور و درج هر دو IMEI بر روی فاکتور هست. مردم دقت داشته باشند تمام فرآیندها در طرح رجیستری از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* میسر است و می توانند IMEIگوشی را با وارد کردن #۰۶#* احصاء کنند و سپس با IMEI روی جعبه و گوشی تطبیق دهند تا یکسان باشد.

در گام بعدی با دستور #۷۷۷۷* و گزینش گزینه اول استعلام اصالت و با گزینش گزینه دوم فرآیند فعالسازی انجام می شود. این دو فرآیند بایستی در محل خرید طی شوند.

برای فعالسازی، خریدار IMEI استعلام شده است را که مورد تائید بوده هست، وارد کرده، شماره سیم کارتی را که می خواهد از آن سیم کارت در گوشی استفاده کند وارد کرده و سپس کد شش رقمی فعالسازی را که روی جعبه گوشی است و یا پشت کارت گارانتی وارد می کنند و پیامک «این گوشی با این مدل و شناسه IMEI در شبکه ثبت و فعال گردید.» دریافت می کنند و دقت می کنند که تمام پیامکهای طرح با سربرگ HAMTA صورت می پذیرد.

واژه های کلیدی: بازار | همراه | سامسونگ | اطلاعات | رجیستری | سامسونگ | قاچاقچیان | قاچاق کالا | مبارزه با قاچاق | گوشی های سامسونگ

دانلود

نویسنده : topsblog