تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات چالش ممنوع‌الخروجی از موی سر به خانم‌های ورزشکار نزدیک‌تر است / زهرا نعمتی

به گزارش خبرآنلاین؛ فیلم عرق سرد ؛ ماجرای مسئله بزرگ خروج از کشور جهت بانوان قهرمان و چالش هایی که به همراه داشته ، یکی از پر سر و صدا ترین فیلم های جشنواره فج

چالش ممنوع‌الخروجی از موی سر به خانم‌های ورزشکار نزدیک‌تر است / زهرا نعمتی

زهرا نعمتی: چالش ممنوع الخروجی از موی سر به زن های ورزشکار نزدیک تر است

عبارات مهم : قانون

زهرا نعمتی از پرسشها ورزشکاران زن جهت خروج از کشور می گوید.

به گزارش خبرآنلاین؛ فیلم عرق سرد ؛ ماجرای مسئله بزرگ خروج از کشور جهت بانوان قهرمان و چالش هایی که به همراه داشته ، یکی از پر سر و صدا ترین فیلم های جشنواره فجر امسال بود. خیلی از زن های مشهور ورزشکار کشورمان به تماشای این فیلم نشستند.

یکی از آنها زهرا نعمتی قهرمانی نامی تیرندازی هست. او که همین چند روز قبل برترین ورزشکار سال دنیا شد ، یکی از اشخاص مشهور است که می گوید:«من فیلم عرق سرد را دیدم ، راستش این فیلم بخشی از واقعیت زندگی زن های ورزشکار بود که هر لحظه باید یا ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنند. من به جرات می توانم بگویم هیچ زن ورزشکاری نیست که بگوید این چنین اتفاقی را تجربه نکند و دغدغه اش نباشد. این اتفاقی است که هر لحظه ممکن است گریبانگیر یکی از زن های ورزشکار شود. اصلا آیا فقط زن های ورزشکار که فکر می کنم این یکی از چالش های بزرگ هر زن نخبه ای است.»

چالش ممنوع‌الخروجی از موی سر به خانم‌های ورزشکار نزدیک‌تر است / زهرا نعمتی

او ادامه می دهد:«خیلی وقت ها خیلی از زن ها صدای ارزش در نیامده و بازگو نکردند که چه مشکل و مشکلی را داشتند و فکر می کنم یک مسئله غیرقابل گریز است جهت هر خانمی با مختصاتی که گفتم. این یک اهرمی است جهت مردها که می توانند در مواقع مشکل خودشان از آن استفاده کنند.»

اما در این شرایط و با تعریفی که در قانون جهت اذن همسر در اجازه خروج از کشور همسر وجود دارد ، چه راهکاری را می توان در نظر گرفت؟ چه کاری از دست مسئولین بر می آید و قانون گذاران چه باید بکنند؟ آیا باید جهت این زن های نخبه امتیازی خاص در نظر گرفت یا باید مسئله خیلی کلی تر طرح شده است و برایش تصمیم گیری شود. این بار یک قهرمان به این پرسش پاسخ می دهد:«ببینید نمی دانم شاید حل کردن این مسئله و مسئله خیلی کار دشواری باشد ولی ما از مسئولان محترم و قانون گذاران می خواهیم یک سری از پرسشها اینچنینی را در قانون اصلاح کنند.

به گزارش خبرآنلاین؛ فیلم عرق سرد ؛ ماجرای مسئله بزرگ خروج از کشور جهت بانوان قهرمان و چالش هایی که به همراه داشته ، یکی از پر سر و صدا ترین فیلم های جشنواره فج

شاید عوض کردن کلی قانون کار دشواری باشد یا اصلا امکانش وجود نداشته باشد چون از طرفی هم زن ها خیلی پوئن ها دارند که با عوض کردن قانون ممکن است به چالش کشیده شوند. به عنوان نمونه همین مهریه زن ها ، یک ابزار متقابل است که در قانون جهت زن ها وجود دارد. جهت همین می دانم که مسئولین و قانون گذاران باید مسئله را خیلی ریشه ای بررسی کنند و برایش تصمیم سازی کنند. ولی من خواهشی که دارم ، در بخش اجازه خروج همسر که بتواند یک زن از کشور خارج شود و به طور خاص جهت زن های نخبه که جهت ماموریت های ملی باید به عنوان نمونه به همایش ها ، کنفرانس ها ، جشنواره ها یا مسابقه های ورزشی ملی اعزام شوند و نقش یک سفیر ملی را دارند ، این اهرم فشار بر آنها را قانون گذاران بر دارند و اجازه بدهند آنها بتوانند جهت ماموریت های ارزش اعزام شوند. البته خوشبختانه در این زمینه گام های خوبی هم برداشته شده است است و فکر می کنم خود دوستان هم به اهمیت مسئله پی بردند و تمهیداتی انجام گرفته که زن های نخبه جهت فعالیت های ملی ارزش اقلا با چنین مشکلی روبرو نشوند و پشت سد چنین اهرم فشاری نمانند.»

واژه های کلیدی: قانون | ورزشکار | ورزشکار | ورزشکاران | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود

نویسنده : topsblog