تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات انتقادهای کریمی وارونه نشود

علیرضا محرمی در یادداشتی هشدار داده است که هرگز انتقادهای کریمی در آستانه جام جهانی به تیم ملی ضربه بزند.

انتقادهای کریمی وارونه نشود

انتقادهای کریمی وارونه نشود

عبارات مهم : دوشنبه

۲۴ ساعت بعد از واقعه؛ سپری که ساکت به آتش انداخت

علیرضا محرمی در یادداشتی هشدار داده است که هرگز انتقادهای کریمی در آستانه جام جهانی به تیم ملی ضربه بزند.

انتقادهای کریمی وارونه نشود

آن صورت سرد، آتشی شعله ور بود. علی کریمی علی رغم صورت سردی که دارد، ولی هر لحظه آتش به پا کرده. روزی در زمین فوتبال، زمین و وقت را به هم می دوخت و حالا خارج از این مستطیل همه جا را به آتش کشیده هست. دوشنبه شبی که بعد از ۱۳ سال دوباره آن را تجربه می کرد، متفاوت با تمام دوشنبه شب هایی بود که قبلا تجربه کرده یا تجربه خواهد کرد. کریمی نقد داشت، مدت هاست فریاد می زند، ولی پاسخی نمی گیرد. نه مهدی تاج و نه محمدرضا ساکت، نتوانستند کریمی را قانع کنند یا اصلا پاسخی به او ندادند که قانع شود تا کار به دوشنبه شب آتشین بکشد.

بسیاری از رسانه ها بسیاری از نقدهای کریمی را در این چند سال نوشتند و پاسخ براق و روشنی از فدراسیون نگرفتند، ولی جادوگر بازهم زمین و وقت را به هم دوخت، رسانه ها را هم متهم کرد و دوخت به هر چه اتهام بود. کریمی بی پرده کنار ساکت نشست و بی پرده پرسش پرسید، ولی پاسخ ها تکراری بود. فرقی ندارد محمدرضا ساکت پاسخ می دهد یا تاج، کفاشیان، اسدی، نبی یا هر که مسئول است.

علیرضا محرمی در یادداشتی هشدار داده است که هرگز انتقادهای کریمی در آستانه جام جهانی به تیم ملی ضربه بزند.

هر که می خواهد از عملکرد چند سال اخیر فدراسیون فوتبال دفاع کند، یک سپر در دست دارد جهت طفره رفتن از پاسخگویی واضح و روشن. همه برابر انتقادها، پرسش ها، ابهام ها و اتهام ها پشت سپری به نام تیم ملی سنگر می گیرند. درست مثل ساکت که جهت طفره رفتن از پاسخگویی به سوالات بی پرده کریمی، تلاش کرد پشت سپر تیم ملی و البته نام کارلوس کی روش سنگر بگیرد. ساکت پاسخ شفافی به سوالاتی راجع به کانون کشور عزیزمان ایران نوین، فناپ، تبلیغات محیطی فدراسیون فوتبال، نحوه بلیت فروشی، قرارداد لباس های تیم ملی، تخلفات مالی فدراسیون، نوع عملکرد کمیته اخلاق و… نداد و تلاش کرد پای تیم ملی و کی روش را وسط بکشد. همان رفتاری که با رسانه ها صورت می گیرد؛ یعنی در پاسخگویی، واکنش‌ها مشابه با رسانه ها با کریمی صورت گرفت و به جای پاسخ به انتقادها پای نتیجه های تیم ملی و موفقیت کی روش به میان آمد. مدیران فدراسیون فوتبال در این چند سال بازی را خوب یاد گرفته اند، اینکه هر کجا برابر انتقادها به بن بست خوردند و پاسخی نداشتند، پای تیم ملی و کی روش را وسط بکشند.

ساکت آگاهانه به جای پاسخگویی به سوالات، کریمی را به سمت تیم ملی و موفقیت های کی روش برد تا او را در تله ای بیندازد که پیش از این خیلی ها در آن افتادند. او می خواست ذهن ها را از انتقاد به فدراسیون منحرف کند و با تکیه بر موفقیت تیم ملی، ابهامات فدراسیون را بپوشاند. موفق هم بود و کریمی را وادار کرد به جای پافشاری روی پرسش های بی پرده اش از کانون کشور عزیزمان ایران نوین، صورت های مالی فدراسیون و حتی اساسنامه بدون تاییدیه فیفا، انتقادها را به سمت کی روش، دستیارش، مرخصی هایش و… ببرد. شاید ساکت آینده نگری کرده بود بعد از برداشتن تمرکز از انتقادها به فدراسیون، کی روش چند ساعت بعد، با پست های فیس بوکی و به همان تند و تیزی پاسخی به کریمی بدهد و بازی عوض شود، فدراسیون بازی را با مهره قدرتمند و محبوبی چون کی روش به سود خود کند، ولی او اینجای بازی را نخوانده بود. اینکه کی روش به آخرین مرز خشم برسد، بلافاصله متنی تند علیه کریمی جهت فردوسی پور پیامک کند، انتقادها یا اتهام هایش را بزدلانه بخواند و رفتارش را مایه شرمساری ۱۲۴ بازی ملی اش و همبازیانش بخواند. کی روش هم اینجای بازی را نخوانده بود که ناخواسته وارد دعوایی شده است که طرف حساب آن نیست و این فدراسیون است که باید پاسخگو باشد. حتی مدیریت نشدن کی روش و رفتارهایش یا مرخصی هایش یا حتی حضور سباستین بدون مدرک در تیم ملی، مسائلی است که فدراسیون باید به آن پاسخ بدهد نه کارلوس.

حالا کی روش یکی به کریمی زده و زیاد از یکی از او، همبازیانش، دوستدارانش و هوادارانش خورده هست. شاید اگر توهین های کی روش به سایرین را هم در کفه دیگر ترازو بگذاریم، بازی مساوی شده است هست. کی روش هر چه ۷ سال توهین کرد، یک شبه توهین شنید. کی روش به آخر رسید جهت فدراسیون تا روی انتقادها را بپوشاند و خودش در این آتش سوخت. با آشنایی از کی روش، مسلما او ساکت نمی نشیند و با لحنی تندتر پاسخ کریمی را می دهد، ولی بازهم اشتباه هست. آتش روی آتش ریختن است.

انتقادهای کریمی وارونه نشود

۲۴ ساعت از واقعه گذشته؛ کنش ها و تصویر العمل ها را دیده، شنیده، خوانده، نوشته و منتشر کرده ایم و حالا زمانی جهت فاصله گرفتن از این فضای احساسی هست. انتقادهای کریمی وارونه و سوالات او از فدراسیون به دعوا با تیم ملی تبدیل نشود. هم کریمی و هم کی روش باید ذکاوت به خرج بدهند. انتقادها به فدراسیونی است که سال ها با ابهام اداره شده است و با همین روند پیش می رود. اگر کریمی آتشی شعله ور کرده تا ریشه فساد را در آن بسوزاند، نباید کی روش سپری شود و خودش را در آتش بیندازد. نقد به فدراسیون آنقدر زیاد است که نیازی به مطرح شدن تعداد روزهای مرخصی کی روش نباشد.

خبرآنلاین

واژه های کلیدی: دوشنبه | فوتبال | رسانه ها | علی کریمی | فدراسیون فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود

نویسنده : topsblog