تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران در پی نفوذ سیاسی و اقتصادی در منطقه است / رئیس اداره امنیت ملی آمریکا

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا در معرفی تهدیدات پیش روی امنیت آمریکا گفت که کشور عزیزمان ایران به دشمن برابر آمریکا در کشورهای جنگ‌زده خاورمیانه تبدیل شده است است

کشور عزیزمان ایران در پی نفوذ سیاسی و اقتصادی در منطقه است / رئیس اداره امنیت ملی آمریکا

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا: کشور عزیزمان ایران در پی نفوذ سیاسی و اقتصادی در منطقه است

عبارات مهم : اداره

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا در معرفی تهدیدات پیش روی امنیت آمریکا گفت که کشور عزیزمان ایران به دشمن برابر آمریکا در کشورهای جنگ زده خاورمیانه تبدیل شده است است و می خواهد از نفوذ نظامی خود به نفع اهداف سیاسی و اقتصادی استفاده کند.

به گزارش فارس، خلاصه گزارش هر سال ارزیابی تهدیدات پیش روی آمریکا که به وسیله شرکت های اطلاعاتی و امنیتی این کشور تهیه شده، امروز در کمیته اطلاعاتی سنا قرائت شد.

کشور عزیزمان ایران در پی نفوذ سیاسی و اقتصادی در منطقه است / رئیس اداره امنیت ملی آمریکا

«دن کوتس» مدیر اداره ملی اطلاعات آمریکا در برشمردن تهدیدات پیش روی آمریکا، ابتدا به سراغ ترساندن هسته ای رفت و گفت که «کره شمالی جدی ترین ترساندن هسته ای جهت آمریکا در سال های آتی است.»

کوتس از روسیه و پاکستان هم به عنوان دو کشور دارنده تسلیحات هسته ای تهدیدآمیز یاد کرد؛ روابط آمریکا و پاکستان که زیاد در قالب کمک های نظامی به پاکستانی ها بود، از وقت روی کار آمدن ترامپ به شدت خدشه دار شده است و حتی «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در اسلام آباد با پذیرایی سرد میزبانان پاکستانی روبرو شد.

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا در معرفی تهدیدات پیش روی امنیت آمریکا گفت که کشور عزیزمان ایران به دشمن برابر آمریکا در کشورهای جنگ‌زده خاورمیانه تبدیل شده است است

پاکستان نسبت به ادامه حملات غیرقانونی پهپادهای آمریکا به مناطق قبیله ای این کشور اعتراض دارد؛ آمریکا می گوید این عملیات در قالب «قتل هدفمند» انجام می شود و در قالب ترور جای نمی گیرد.

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا در بر شمردن تهدیدات هسته ای، بدون توجه به اجرای تعهدات کشور عزیزمان ایران ذیل برجام و سیمان اندود شدن راکتور آب سنگین اراک، کشور عزیزمان ایران را هم در صف تهدیدات هسته ای قرار داد و گفت: « … البته اجرای برنامه جامع اقدام یکسان باعث شد که وقت دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای از چند ماه به یک سال زیاد کردن یابد؛ البته این امر در صورتی صادق است که کشور عزیزمان ایران به تعهداتش خودش پایبند مانده باشد.»

دن کوتس اعتقاد بود که ترساندن بعدی پیش روی جامعه آمریکا، تروریسم هست. کوتس در این بخش از «داعش، القاعده، حزب الله و ایران» نام برد؛ از کشور عزیزمان ایران البته با عنوان بزرگ ترین حامی تروریسم دولتی یاد شد.

کشور عزیزمان ایران در پی نفوذ سیاسی و اقتصادی در منطقه است / رئیس اداره امنیت ملی آمریکا

این مقام آمریکایی مدعی شد که کشور عزیزمان ایران شبکه ای جهانی ایجاد کرده تا در صورت لزوم بتواند از آن ها جهت حملات تروریستی استفاده کند.

دن کوتس در ادامه برشمردن تهدیدات کشور عزیزمان ایران جهت آمریکا گفت که این کشور جهت گسترش نفوذ خود در عراق، سوریه و یمن، یعنی کشورهایی که کشور عزیزمان ایران اعتقاد است اوضاع به نفعش پیش می رود، تلاش خواهد کرد. وی افزود: «ایران همچنین از مبارزه با داعش جهت تحکیم شراکت هایش و تبدیل دستاوردهای منطقه ای اش به توافق های سیاسی، امنیتی و اقتصادی تلاش خواهد کرد.»

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا در معرفی تهدیدات پیش روی امنیت آمریکا گفت که کشور عزیزمان ایران به دشمن برابر آمریکا در کشورهای جنگ‌زده خاورمیانه تبدیل شده است است

کوتس در ارزیابی ترساندن حمایت کشور عزیزمان ایران از گروه های مردمی ضدتروریستی عراق گفت: «تهدید کشور عزیزمان ایران از نیروهای مردمی و شبه نظامیان شیعه در عراق همچنان مهمترین ترساندن جهت نیروهای ایالات متحده در عراق هست. ارزیابی ما این است که با عقب نشینی داعش، این ترساندن زیاد کردن خواهد یافت، به خصوص اینکه بعضی از این گروه ها از آمریکا خواهند خواست که عراق را ترک کند.»

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا در ادامه مدعی شد که کشور عزیزمان ایران در صدد تسلط نیروهای تحت حمایتش بر گذرگاه های مرزی عراق و سوریه است تا ضمن تعمیق نفوذ و تسلط خود، زمینه کم کردن نفوذ آمریکا را نیز فراهم بیاورد.

کشور عزیزمان ایران در پی نفوذ سیاسی و اقتصادی در منطقه است / رئیس اداره امنیت ملی آمریکا

کوتس نسبت به رشد توان موشکی کشور عزیزمان ایران هم هشدار داد و گفت که «بخشی از علت حمله موشکی تلافی جویانه کشور عزیزمان ایران به مواضع داعش، احتمالا ارسال پیامی به ایالات متحده و متحدان منطقه ای اش راجع به توان نظامی رو به زیاد کردن کشور عزیزمان ایران بوده است.»

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا از تلاش شرکت های ایرانی جهت شرکت در مناقصات بازسازی سوریه هم ابراز نگرانی کرد و گفت که ایرانیان علاوه بر چشم داشتن به معاملات اقتصادی در زمینه ارتباطات، معدن و تعمیر نیروگاه های برق،

وی افزود: «ایران جهت گسترش نفوذ خود در عراق، سوریه و یمن، یعنی کشورهایی که کشور عزیزمان ایران اعتقاد است اوضاع به نفعش پیش می رود، تلاش خواهد کرد. کشور عزیزمان ایران همچنین از مبارزه با داعش جهت تحکیم شراکت هایش و تبدیل دستاوردهای منطقه ای اش به توافق های سیاسی، امنیتی و اقتصادی تلاش خواهد کرد.»

این مقام آمریکایی به نوعی تازه از تهدیدات امنیتی پیش روی کشورها هم پرداخت؛ تهدیدی به نام تغییرات آب و هوایی و آلودگی هواد.

دن کوتس در این خصوص گفت: «تشدید آلودگی هوا ناشی از سوختن جنگل ها، سوزاندن زباله ها، گسترش شهرنشینی و صنعتی سازی همراه با زیاد کردن آگاهی های عمومی می تواند به بروز اعتراضات علیه مقامات منجر شود، مانند آنچه اخیرا در چین، هند و کشور عزیزمان ایران شاهد بوده ایم.»

کوتس گفت که چند دقیقه پیش، تسلیحات هسته ای کره شمالی را بزرگ ترین ترساندن هسته ای دانسته بود، حتی به وجود تسلیحات متعارف در این کشور کوچک هم راضی نبود.

رئیس اداره امنیت ملی آمریکا گفت که حتی وجود تسیحات متعارف در کره شمالی جهت ژاپن، کره جنوبی و اهداف آمریکایی موجود در شرق آسیا خطرناک است.

ملت دو کره در سایه دیپلماسی ورزشی که در المپیک ورزشی کلید خورده، در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند ولی آمریکا اصرار دارد که کره جنوبی با همراهی ژاپن، گام در مسیر اعمال فشار زیاد بر پیونگ یانگ بگذارد؛ امری که می تواند به بروز تشنج تازه در شرق آسیا بیانجامد.

دنی کوتس به تهدیدات روسیه جهت آمریکا هم اشاره مفصلی کرد و گفت که پوتین می خواهد نفوذش را در ورای مزرهای این کشور، تحکیم کند.

کوتس هشدار داد که روس ها با جنگ تبلیغاتی علیه آمریکا، تلاش دارند در افکار عمومی این کشور نفوذ کنند و از آنجا که قبلاً از این مسیر به نتیجه رسیده اند، احتمال بالایی وجود دارد که در روند انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ آمریکا هم دخالت کنند.

این مقام آمریکایی نگفت که دقیقاً منظورش از سابقه پیروزی روس ها چیست ولی بنظر می رسد این گزارش، تأییدی رسمی بر دخالت روسیه در انتخابات منجر به گزینش «دونالد ترامپ» به عنوان ۴۵مین مدیر جمهور آمریکا باشد.

در گزارش امسال تهدیدات امنیتی آمریکا، نام ترکیه هم دیده شد؛ متحد پیشین آمریکا به هنگام شروع هجمه نظامی علیه دولت قانونی سوریه و عضو ناتو.

دنی کوتس در این بخش، خیلی خلاصه به حمله نیروهای ترکیه به مناطق شمالی سوریه پرداخت و گفت که با توجه به حضور نیروهای آمریکایی در این منطقه، مخاطراتی متوجه نیروهای پنتاگون است.

کوتس در آخرین بخش از گزارش خود، گفت که آمریکا امروز با ترساندن جدی تری هم روبرو است و آن «شکاف سیاسی» موجود در کشور هست. این مقام آمریکایی گفت که تأثیر اختلافات سیاسی بر توان دولت جهت تخصیص داده شده است به موقع بودجه به نهادهای تحت نظر خود می تواند به اقتصاد و امنیت ملی آمریکا ضربه بزند.

«مایک پمپئو» مدیر سیا هم در این نشست حضور داشت.

یکی از سناتورها از وی پرسید که آیا آمریکا تحلیلی از پاسخ کره شمالی به حمله نظامی دارد و آیا آمریکا راهی جهت کشاندن کره ای ها به پای میز مذاکره در نظر دارند؟

پمپئو گفت که جواب هر دو پرسش مثبت است ولی اجازه خواست که پاسخ تفضیلی را در نشست امروز بعدازظهر (به وقت محلی) سنا که پشت درهای بسته برگزار خواهد شد، ارائه کند.

واژه های کلیدی: اداره | امنیت | ایران | سوریه | سیاسی | آمریکا | ایرانی | تهدیدات | آمریکایی | ایرانیان | مقام آمریکایی

دانلود

نویسنده : topsblog