تاپس بلاگ

گت بلاگز بازار خودرو کلاه‌برداری به شیوه تازه در بازار خودروهای وارداتی

این روزها بعضی شرکت های واردکننده در طرح های متفاوت که اصلاً فروش نقدی در آنها نیست و با روش های جالب اقدام به فروش محصولات آنهم با قیمت های اوج می کنند ولی در

کلاه‌برداری به شیوه تازه در بازار خودروهای وارداتی

کلاه برداری به شیوه تازه در بازار خودروهای وارداتی

عبارات مهم : بازار

این روزها بعضی شرکت های واردکننده در طرح های متفاوت که اصلاً فروش نقدی در آنها نیست و با روش های جالب اقدام به فروش محصولات آنهم با قیمت های اوج می کنند ولی در وقت تحویل ماشین بد عهدی کرده و خبری از اجرای تعهدات نیست.

تسنیم نوشت:طی ماه های اخیر اعلام دستورالعمل تازه واردات ماشین نه تنها تأثیری بر آشفته بازار خودروهای وارداتی نداشت بلکه بسیاری از شرکت ها جهت سود زیاد دست از فروش برداشته و منتظر زیاد کردن زیاد قیمت محصولات خود شدند. البته زیاد کردن قیمت دلار هم تأثیرات خاص خود را در بازار خرید و فروش خودروهای وارداتی گذاشته و بعضی شرکتها با توجه به دو فاکتور زیاد کردن تعرفه و قیمت دلار هر روز بر قیمت محصولات خود اضافه می کنند.

کلاه‌برداری به شیوه تازه در بازار خودروهای وارداتی

جالب اینجاست شرکت حمایت جهت مدیریت بازار قیمت خودروهای وارداتی اعلام کرده شرکت ها باید براساس ضابطه مشخص اقدام به قیمت گذاری محصولات کنند و اگر عملکرد آنها خلاف این عنوان باشد باید قیمت ها را کم کردن دهند. با این وجود هنوز تغییری در قیمت خودروهای وارداتی به وجود نیامده و بعضی شرکت ها تعهدات گذشته خود را هم اجرایی نمی کنند.

به عنوان نمونه فردی حدود ۵ ماه پیش از شرکت «ا.خ» یک سراتو را در طرح فروش نقدی با تحویل فوری ۳۰ روزه خریداری کرده است ولی نه تنها این محصول را ۳۰ روزه تحویل نگرفته بلکه با گذشته ۵ ماه شرکت به جای جبران تأخیر در تحویل ماشین با مشتری تماس گرفته و اعلام کرده که به علت زیاد کردن تعرفه و قیمت دلار باید ۵۵ میلیون تومان دیگر پرداخت نماید. این در حالی است که این مشتری در وقت خرید فوری سراتو ۱۴۵ میلیون تومان کامل به حساب شرکت واریز کرده بود و قرار بر این بود تا ماشین را ۳۰ روزه تحویل بگیرد.

این روزها بعضی شرکت های واردکننده در طرح های متفاوت که اصلاً فروش نقدی در آنها نیست و با روش های جالب اقدام به فروش محصولات آنهم با قیمت های اوج می کنند ولی در

فعالان بازار خرید و فروش ماشین در مورد اینگونه بد عهدی های شرکت های واردکننده ماشین می گویند: شرکت های واردکننده اصلا خودرویی ندارند ولی در طرح های متفاوت که اصلاً فروش نقدی در آنها نیست و با روش های جالب اقدام به فروش محصولات آنهم با قیمت های اوج می کنند و در وقت تحویل ماشین بد عهدی کرده و خبری از اجرای تعهدات نیست.

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | محصولات | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود

نویسنده : topsblog