تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رشیدپور اساساً چه نسبتی با سینمای کشور عزیزمان ایران دارد؟!

با وجود اعلام رسمی مدیران شبکه سه راجع به گزینش مهران مدیری به عنوان مجری برنامه «هفت» جهت ایام جشنواره فیلم فجر، یکباره رضا رشیدپور جانشین او شد و بدهید ترتیب،

رشیدپور اساساً چه نسبتی با سینمای کشور عزیزمان ایران دارد؟!

رشیدپور اساساً چه نسبتی با سینمای کشور عزیزمان ایران دارد؟!

عبارات مهم : ایران

با وجود اعلام رسمی مدیران شبکه سه راجع به گزینش مهران مدیری به عنوان مجری برنامه «هفت» جهت ایام جشنواره فیلم فجر، یکباره رضا رشیدپور جانشین او شد و بدهید ترتیب، لحظه به لحظه این برنامه با عوض کردن مجری روبه رو شد؛ اتفاقی که اکنون این پرسش را پیش آورده، اساساً رشیدپور چه نسبتی با سینمای کشور عزیزمان ایران دارد که قرار هست، در برنامه تخصصی سینمای ایران، به گفت وگو با سینماگران بپردازد؟

به گزارش تابناک، برنامه سینمایی «هفت»، آینده عجیبی یافته و هر روز با اتفاقات تازه ای روبه روست که در نوع خود اسباب شگفتی ناظران را رقم زده و این ابهام را پیش آورده که آیا اساساً این برنامه به روال قبل بازمی گردد و به شکل پایدار پخش خواهد شد یا این برنامه را باید تمام شده است تلقی کرد و عنصرهای تأثیرگذار در روند آن، مانع از اجرای مستمر و مؤثر آن که در حوزه سینما، حکم برنامه «نود» را پیدا کرده بود، خواهند شد؟

رشیدپور اساساً چه نسبتی با سینمای کشور عزیزمان ایران دارد؟!

«هفت» با مدیریت و اجرای فریدون جیرانی به سرعت به یکی از بااهمیت ترین برنامه های تلویزیون تبدیل شد و همین اهمیت زیاد کردن فشارها به جیرانی و تیمش را در پی داشت و در نهایت آنها کنار رفتند. در ادامه محمود گبرلو به عنوان مجری و اداره کننده برنامه هفت گزینش شد که به باور بسیاری از ناظران دوران افت برنامه هفت را با اجرای او شاهد بودیم. همراهی گبرلو و دعوت از بعضی گروه ها منتهی به دوام اش نشد و در نهایت عذر او نیز خواسته شد.

سپس نوبت به بهروز افخمی رسید تا در مقام گرداننده و مجری برنامه «هفت» بکوشد، جنجالی ترین سری این برنامه را بسازد. افخمی به سمت یک جریان خاص انعطاف نشان داد و تصور کرد، این جریان می تواند او را روی آنتن حفظ کند؛ ولی به محض آخر قرارداد کاری اش، عذرش را درخواست کردند و بعد از افخمی این برنامه دیگر روی آنتن نرفت. در یک دوره طولانی، گزینه های متعددی جهت اجرای هفت مطرح شد و در نهایت با مهدی کرم پور به عنوان گزینه توافق شد و قرار بود او بعد از بازگشت از جشنواره ونیز، تولید این برنامه را پی بگیرد.

با وجود اعلام رسمی مدیران شبکه سه راجع به گزینش مهران مدیری به عنوان مجری برنامه «هفت» جهت ایام جشنواره فیلم فجر، یکباره رضا رشیدپور جانشین او شد و بدهید ترتیب،

چرا رشیدپور جای مهران مدیری را در برنامه «هفت» گرفت؟

در شرایطی که کنداکتور تلویزیون در انتظار بازگشت هفت بود، یکباره مشخص شد زیرآب کرم پور نیز خورده و مرتضی میرباقری در اظهاراتی عجیب، با اشاره به اسامی مطرح جهت تولید و اجرای برنامه «هفت» اظهار کرد: «اسامی که تاکنون جهت حضور در برنامه «هفت» در خبرها عنوان شده، نادرست است و از این بعد نیز هر اسمی به عنوان کاندیدا مطرح شود، صد درصد از بین بردن خواهد شد… مهدی کرم پور هم از بین بردن خواهد شد، چون اگر کسی به کار تیمی قائل نباشد، قواعد کار تیمی را بر هم می زند» و بدهید ترتیب، برنامه هفت به عنوان یکی از بااهمیت ترین برنامه های تلویزیون مجدداً به کما رفت.

در شرایطی که انتظار می رفت، این برنامه همزمان با جشنواره فیلم فجر به آنتن صداوسیما بازگردد، علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سوم سیما زمزمه ها راجع به گزینش مهران مدیری را تأیید کرد و گفت: «اجرای خاص برنامه هفت در طول مدت جشنواره فیلم فجر بر عهده مهران مدیری گذاشته شده است هست. مهران مدیری مجری با شایستگی ها و توانمندی های مشخصی است و هم در حوزه سینما فرد آشنا شده است و مسلطی است و هم در اجرا فرد توانمندی هست. همین عنوان منجر شد طی جمع بندی هایی که داشتیم، ایشان را جهت اجرای برنامه هفت گزینش کنیم.»

پورمحمدی در پاسخ به اینکه اجرای خاص برنامه «هفت» با مهران مدیری است یا سری تازه هم به ایشان سپرده خواهد شد، عنوان داشت: «فعلا توافق صورت گرفته در اجرای خاص برنامه برنامه هفت در طول مدت جشنواره فیلم فجر به ایشان سپرده شده است و جهت بعد از آن هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.» و بر اساس بیانات مدیر شبکه سه، تصور می شد از پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه مصادف با افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، فعالیت این برنامه از سر گرفته شود.

رشیدپور اساساً چه نسبتی با سینمای کشور عزیزمان ایران دارد؟!

با وجود این در فاصله چند روز تا شروع برنامه سینمایی هفت، بازی عوض و یکباره اعلام شد گزینش مدیری منتفی است و رضا رشیدپور جایگزین مهران مدیری شد. این گزینش اسباب شگفتی اهالی سینما شد، چون هرچند این مجری در چند فیلم سینمایی مجموعاً چند سکانس بازی کرده، واقعیت آن است که رشیدپور اساساً صورت سینمایی محسوب نمی شود و شناختی از اهالی سینما، تاریخچه سینما و مباحث فنی، سوابق فیلمسازان و… ندارد و به تعبیر معمول، بر این حوزه سوار نیست.

به نظر می رسد، برنامه «هفت» بیش از پیش به سمت یک برنامه «فان» شبیه به حالا خورشید سوق داده می شود. واقعیت آن است که جیرانی، گبرلو و افخمی با همه تفاوت هایشان در اجرا، یک شاخصه یکسان داشتند و آن هم آشنایی قابل توجه از سینما و سینماگران ایران، به عنوان پیش نیازِ حداقلی جهت اداره چنین برنامه ای هست. با این اوصاف، بعید به نظر می رسد در حساس ترین برنامه «هفت» هر سال که باید به ارزیابی کل تولیدات و ظرفیت های سینمای کشور عزیزمان ایران در بخش های متفاوت پرداخت، رشیدپور بتواند از بعد این ماجرا برآید.

با وجود اعلام رسمی مدیران شبکه سه راجع به گزینش مهران مدیری به عنوان مجری برنامه «هفت» جهت ایام جشنواره فیلم فجر، یکباره رضا رشیدپور جانشین او شد و بدهید ترتیب،

واژه های کلیدی: ایران | سینما | برنامه | سینمای | مدیریت | رشیدپور | جشنواره | سینمایی | سینماگران | برنامه هفت | اهالی سینما

دانلود

نویسنده : topsblog