تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تحرک ناکام در بازار ارز

روز چهارشنبه، نوسان گیران از دو کانال تلاش کردند دامنه نوسانات دلار را اوج ببرند. نخستین کانال، جوسازی معامله گران غیررسمی اطراف تردیدهای سیاسی بازار و دومی،

تحرک ناکام در بازار ارز

تحرک ناکام در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

روز چهارشنبه، نوسان گیران از دو کانال تلاش کردند دامنه نوسانات دلار را اوج ببرند. نخستین کانال، جوسازی معامله گران غیررسمی اطراف تردیدهای سیاسی بازار و دومی، ورود سکه بازان به معاملات دلار جهت جلوگیری از افت ارزش سکه بود. این تحرکات قیمت دلار را تا محدوده ۴۰۴۰ تومان اوج برد؛ ولی با زیاد کردن عرضه بازارساز در اواسط روز، ارتفاع نوسان کم کردن یافت و نوسان گیران در عبور دلار به سطوح بالاتر ناکام شدند. در واقع روز چهارشنبه بازار در برابر عوامل غیر بنیادی مقاومت کرد تا این ارز در محدوده ۴۰۲۰ تومان به کار خود آخر دهد.

در پنجمین روز هفته، معامله گران غیررسمی، قیمت دلار را تا محدوده ۴ هزار و ۴۰ تومان اوج بردند، ولی با زیاد کردن عرضه ارز نوسان گیری این دسته ناتمام باقی ماند. شاخص بازار ارز که روز سه شنبه با ۵ تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۱۴ تومان رسیده بود، روز چهارشنبه را با قیمت ۴ هزار و ۳۰ تومان شروع کرد؛ این قیمت ۱۶ تومان بالاتر از قیمت بسته شده است روز سه شنبه بود، ولی روند افزایشی ابتدای روز ادامه نیافت و شاخص ارزی با پایین آمدن از سقف روزانه، ساعت ۳ بعدازظهر با قیمت ۴ هزار و ۲۳ تومان به کار خود آخر داد.

تحرک ناکام در بازار ارز

به گفته فعالان، تردیدهای سیاسی معامله گران رشد قیمت حواله درهم، کم کردن عرضه بازارساز، ورود شماری از سکه بازان و زیاد کردن تحرکات معامله گران آتی از جمله عواملی بودند که در ساعات ابتدایی روز در نوسانی شدن بازار نقش داشتند، ولی با زیاد کردن عرضه بازارساز از شدت زیاد کردن قیمت کاسته شد.

به باور شماری از بازیگران باتجربه بازار، عرضه صرافی های بانکی از اواسط روز اوج رفت و همین عنوان موجب شد تحرکات نوسان گیران تا حدی ناتمام باقی بماند. در کنار زیاد کردن بهای دلار، روز چهارشنبه سکه تمام بهار آزادی ۲ هزار تومان زیاد کردن قیمت را به ثبت رساند و به بهای یک میلیون و ۳۰۸ هزار تومان رسید. سکه در حالی پنجمین روز هفته را با زیاد کردن قیمت پشت سرگذاشت که بعد از افت آن در روز سه شنبه، عده ای از معامله گران شانس افت زیاد آن را اوج دانسته بودند. خریدهای سنگین سکه بازان در اواسط مهرماه این تصور را در بازار ایجاد کرده بود که فلز گرانبهای داخلی با اشباع خرید مواجه شده است هست. با این حال، روز چهارشنبه، معامله گران سکه وارد بازار ارز شدند تا با خرید دلار در برابر افت قیمت در بازار خود مقاومت کنند.

روز چهارشنبه، نوسان گیران از دو کانال تلاش کردند دامنه نوسانات دلار را اوج ببرند. نخستین کانال، جوسازی معامله گران غیررسمی اطراف تردیدهای سیاسی بازار و دومی،

برخی اعتقاد دارند این اتفاق می تواند تنها یک مقاومت موقت جهت فروش سکه در قیمت های اوج باشد؛ حال آنکه عده دیگری باور دارند، معامله گران سکه، تمام تلاش خود را جهت حفظ مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی انجام می دهند و تحرکات روز چهارشنبه نیز از این قاعده مستثنی نبوده هست. روز چهارشنبه، معامله گران فردایی تلاش زیادی کردند که قیمت دلار را وارد محدوده های بالاتر کنند.

در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۳۰ تومان شروع کرد که ۱۶ تومان بالاتر از قیمت بسته شده است روز سه شنبه بود. در این مقطع زمانی، قیمت دلار در معاملات فردایی به محدوده ۴ هزار و ۴۰ تومانی وارد شده است بود که فاصله ای حدودا ۱۰ تومانی با قیمت نقدی داشت. به باور فعالان، از یکسو رشد قیمت حواله درهم فضای بازار داخلی را افزایشی کرده بود و از سوی دیگر، فردایی ها قصد داشتند، با زیاد کردن تحرکات خود میزان نوسانات را زیاد کردن دهند.

به گفته بازیگران ارزی، روز چهارشنبه قیمت حواله درهم از مرز هزار و ۱۰۰ تومان عبور کرد، عاملی که توجه بازیگران بازار داخلی را به سرعت به خود جلب کرد. دیگر عاملی که به گفته فعالان، افزایشی های بازار را تقویت کرد، کم کردن عرضه بازارساز بود. به گفته فعالان، از روز سه شنبه میزان عرضه بازیگران رسمی بازار کم کردن یافت تا در ابتدای روز پنجم هفته معامله گران غیررسمی با جوسازی اطراف این کاهش، قیمت را تحت تاثیر قرار دهند. عامل آخری که قیمت دلار در روز چهارشنبه جنبش می کرد، ورود سکه بازان به بازار ارز بود. در بیست و ششمین روز مهرماه، بهای اونس تا ساعت ۳ بعدازظهر در بازارهای جهانی به ابتدای محدوده هزار و ۲۸۰دلار نزدیک شد. ادامه افت طلای جهانی موجب شد معامله گران سکه جهت حمایت از دارایی خود وارد بازار ارز شوند و با خرید دلار، فلز گرانبهای داخلی را نه تنها در برابر کم کردن قیمت مقاوم کنند، بلکه زمینه زیاد کردن قیمت آن را نیز فراهم آورند.

تحرک ناکام در بازار ارز

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

روز چهارشنبه، نوسان گیران از دو کانال تلاش کردند دامنه نوسانات دلار را اوج ببرند. نخستین کانال، جوسازی معامله گران غیررسمی اطراف تردیدهای سیاسی بازار و دومی،

واژه های کلیدی: بازار | نوسان | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود

نویسنده : topsblog