تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار اجتماعی ۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله‌ها درگیر اعتیادند

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: بر اساس شیوع شناسی که بهزیستی در خصوص اعتیاد انجام داده، ۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله‌های کشور درگیر معضل اعتیاد هستند. 

4.5 درصد 15 تا 64 ساله‌ها درگیر اعتیادند

۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله ها درگیر اعتیادند

عبارات مهم : برنامه

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: بر اساس شیوع شناسی که بهزیستی در خصوص اعتیاد انجام داده، ۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله های کشور درگیر معضل اعتیاد هستند.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در همایش “مسئولیت اجتماعی” که امروز (۲۵ شهریور) در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در هر نظامی به علت نابرابری که در وقت ها وجود دارد، عده ای دچار مشکل و معضل می شوند.

۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله‌ها درگیر اعتیادند

وی همه بخش های متفاوت جامعه از جمله حاکمیت، مردم و شرکت های مردم نهاد را مسئول پیگیری به این قشر دانست و تاکید کرد: اگر هر فردی بخواهد به مسئله فردی خود بپردازد شاید روزی خود او هم درگیر این معضلات شود، لیکن هیچ فردی جدا از جامعه نیست.

رئیس شرکت بهزیستی کشور از رشد آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و …در کشور یاد کرد و ادامه داد: باید آسیب های اجتماعی را جدی بگیریم و همه جهت حل آن پای کار بیاییم.

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: بر اساس شیوع شناسی که بهزیستی در خصوص اعتیاد انجام داده، ۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله‌های کشور درگیر معضل اعتیاد هستند. 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمارهایی از بعضی آسیب های اجتماعی اظهار کرد: بر اساس شیوع شناسی که بهزیستی انجام داده ۴٫۵ درصد افراد بالای ۱۵ تا ۶۴ ساله درگیر اعتیاد هستند.

وی همچنین از فوت هر سال ۱۵ هزار نفر بر اساس تصادفات بزرگراه ای و معلول شدن عده زیادی در همین تصادفات یاد کرد و افزود: معضل دیگری که با آن مواجه هستیم طلاق است که آمار زنان سرپرست خانوار را هم زیاد کردن می دهد.

محسنی بندپی در ادامه با بیان اینکه ۴۷ درصد طلاق ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد، تاکید کرد: این امر باعث زیاد کردن آمار زنان سرپرست خانوار می شود که اقتصادی بسیار شکننده و در معرض انواع آسیب های اجتماعی دارند.

۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله‌ها درگیر اعتیادند

در دولت تدبیر و امید مستمری مددجویان ۳٫۴ برابر زیاد شد

وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که در دولت تدبیر و امید با حمایت مستمر مجلس شورای اسلامی جهت حمایت از اقشار ضعیف و مددجو انجام شده، خاطرنشان کرد: یکی از این کارها زیاد کردن ۳٫۴ برابری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بود.

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: بر اساس شیوع شناسی که بهزیستی در خصوص اعتیاد انجام داده، ۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله‌های کشور درگیر معضل اعتیاد هستند. 

رئیس شرکت بهزیستی کشور عنوان کرد: در شرایطی که در اوج درآمدهای نفتی قرار داشتیم به خانوار یک نفره ۵۳ هزار تومان و خانواره پنج نفره به اوج ۱۰۰ هزار تومان مستمری پرداخت می شد و اکنون با وجود کمبود اعتبارات، کمک هزینه خانوار تک نفره به ۱۴۸ هزار تومان و خانوار پنج نفره به اوج به ۴۶۰ هزار تومان رسیده است.

به گفته محسنی بندپی، مدیر جمهور به علت تاکیدی که بر گسترش خدمات اجتماعی دارد، حتی قول زیاد کردن پنج برابری مستمری مددجویان تا آخر برنامه ششم توسعه را نیز داده است.

۴٫۵ درصد ۱۵ تا ۶۴ ساله‌ها درگیر اعتیادند

اورژانس اجتماعی جلوی ۵۰۰۰ خودکشی را گرفته است

وی توسعه خدمات اورژانس اجتماعی با حمایت مجلس را نیز از دیگر کارها مثبت انجام شده است در این مدت دانست و گفت: مرکز فوریت های اجتماعی در هشت سال قبل تعطیل بود و در دولت یازدهم و دوازدهم توجه خاص ای به آن شده است است.

رئیس شرکت بهزیستی کشور با بیان اینکه فعالیت اورژانس اجتماعی نقش بسزایی در کم کردن طلاق، خودکشی و دیگر آسیب های اجتماعی در کشور داشته هست، اظهار کرد: با مداخلات تخصصی اورژانس اجتماعی در سال ۹۴ از چهار هزار مورد و در سال ۹۵ از پنج هزار مورد خودکشی جلوگیری شده است است.

به گفته این مسئول، به همین جهت این برنامه وجود دارد که امسال ۱۵۰ مرکز اورژانس اجتماعی دیگر در کشور راه اندازی شود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه نیز تا سال ۹۵ فقط چهار شهر از اورژانس اجتماعی برخوردار بودند، ولی در ابتدای سال ۹۶ اورژانس اجتماعی شش شهر دیگر را افتتاح کردیم و سایر شهرها نیز تا آبان مجهز به اورژانس اجتماعی می شوند.

برای کم کردن طلاق برنامه داریم

وی برنامه دیگر بهزیستی را کم کردن آمار طلاق در کشور بیان کرد و از راه اندازی ثبت الکترونیکی طلاق و همچنین مرکز جامع خدمات بهزیستی به منظور کم کردن آسیب های اجتماعی از جمله طلاق خبر داد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: جهت کم کردن طلاق در کرمانشاه هم برنامه خاص داریم.

محسنی بندپی در ادامه بر لزوم همکاری بخش های متفاوت خصوصا مجلس شورای اسلامی جهت حمایت از بهزیستی و کارکنان این بخش تاکید کرد و گفت: کارکنان بهزیستی کمترین دریافتی را دارند و تا جایی که که توانستیم جهت زیاد کردن دریافتی آنها در هیات دولت چانه زدیم و اکنون نیازمند حمایت های مجلس هستیم.

وی اظهار کرد: کارکنان بهزیستی با کمترین دریافتی بیشترین ارائه خدمات را دارند و نیازمند حمایت های بیشتری خصوصا از سوی نمایندگان مجلس در استان های کمتر برخوردار هستند که درد و پرسشها را زیاد احساس می کنند.

واژه های کلیدی: برنامه | اورژانس اجتماعی | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود

نویسنده : topsblog