تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار بین الملل های میلیاردی، اس ۴۰۰&quot، فاصله گرفتن ترکیه از ناتو و میل به سمت روسیه , خرید &quot

ترکیه به عنوان یک عضو مهم ناتو قراردادی حدودا ۲ میلیارد پوندی جهت خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ با روسیه به امضا رسانده هست. اردوغان می‌گوید سلاح‌های غربی بسیار

های میلیاردی، اس ۴۰۰&quot، فاصله گرفتن ترکیه از ناتو و میل به سمت روسیه , خرید &quot

خرید "اس ۴۰۰"های میلیاردی؛ فاصله گرفتن ترکیه از ناتو و میل به سمت روسیه

عبارات مهم : ترکیه

ترکیه به عنوان یک عضو مهم ناتو قراردادی حدودا ۲ میلیارد پوندی جهت خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ با روسیه به امضا رسانده هست. اردوغان می گوید سلاح های غربی بسیار گران هستند و او به همین علت به سمت رقیب ناتو متمایل شده است است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رجب طیب اردوغان، مدیر جمهوری ترکیه می گوید کشورش قراردادی به ارزش ۱.۹ میلیارد پوند (۲.۵ میلیارد دلار) جهت خرید سامانه دفاع هوایی اس ۴۰۰ را با روسیه منعقد کرده و مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به روسیه پرداخت کرده هست. این قرارداد احتمالا موجب شگفتی سایر اعضای ناتو می شود آیا که آنها تنها مجاز به خرید سیستم های تسلیحاتی سازگار با دیگر اعضا هستند.

های میلیاردی، اس ۴۰۰&quot، فاصله گرفتن ترکیه از ناتو و میل به سمت روسیه , خرید &quot

ترکیه دومین کشور از لحاظ نیرو و تجهیزات نظامی به خدمت گرفته در ناتو بعد از آمریکاست ولی از زمانی که دولت آنکارا سرکوب مخالفان را بعد از کودتای ناکام سال گذشته شروع کرده هست، از اعضای این ائتلاف فاصله گرفته هست. آنکارا همچنین با حمایت نظامی بعضی دیگر از اعضای ناتو از نیروهای کرد سوری که ترکیه دارد با شورشیان کرد در داخل مرزهایش ارتباط دارند، مخالف است.

روسیه می گوید سیستم اس ۴۰۰ برد ۲۴۸ مایلی دارد و می تواند تا ۸۰ نشانه را در آن واحد نشانه بگیرد. مسکو نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۵ سامانه اس ۴۰۰ خود را در پایگاه هوایی خود در نزدیکی لاذقیه سوریه مستقر کرد. این اقدام بعد از آن صورت گرفت که ترکیه جنگنده سوخو ۲۴ روسیه را در مرز ترکیه–سوریه ساقط کرد.

ترکیه به عنوان یک عضو مهم ناتو قراردادی حدودا ۲ میلیارد پوندی جهت خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ با روسیه به امضا رسانده هست. اردوغان می‌گوید سلاح‌های غربی بسیار

این اتفاق شش ماه اختلاف دیپلماتیک میان اردوغان و ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه را به همراه داشت ولی طرفین سال گذشته همکاری ها را از سر گرفتند. اردوغان راجع به اس ۴۰۰ به حریت گفت، شرکای غربی او پول هنگفتی بابت ادوات نظامی درخواست می کنند و نیروهای مسلح ترکیه در هفته گذشته ۹۰ تروریست کرد را با استفاده از پهپادهای ترکیه ای کشتند آیا که مدل های غربی بسیار گران هستند.

او گفت: این ما هستیم که راجع به استقلالمان تصمیم می گیریم. ما موظف هستیم تا تدابیر امنیتی جهت دفاع از کشورمان را تامین کنیم.

از سوی دیگر روابط میان ناتو و روسیه همچنان تیره است و طرفین تعداد مانورهای نظامی را زیاد کردن داده و در امتداد نواحی مرزی در شرق اروپا نیرو مستقر کرده اند. هفته گذشته ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت دنیا اکنون بسیار غیر قابل آینده نگری تر از سی سال گذشته هست.

واژه های کلیدی: ترکیه | روسیه | اردوغان | تجهیزات نظامی | رجب طیب اردوغان | اخبار بین الملل

دانلود

نویسنده : topsblog