تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی قرارداد «نفت – کالا» چیز دیگری می گوید ، آیا کشور عزیزمان ایران و روسیه بزودی از یکدیگر فاصله می گیرند؟

در شرایطی که مدیر جمهور آمریکا در حال بررسی استراتژی زیاد کردن فشار به کشور عزیزمان ایران و نیروهای مورد حمایت آن در عراق و سوریه هست، پوتین در حال گسترش روابط

قرارداد «نفت - کالا» چیز دیگری می گوید ، آیا کشور عزیزمان ایران و روسیه بزودی از یکدیگر فاصله می گیرند؟

آیا کشور عزیزمان ایران و روسیه بزودی از یکدیگر فاصله می گیرند؟ / قرارداد «نفت – کالا» چیز دیگری می گوید

عبارات مهم : ایران

در شرایطی که مدیر جمهور آمریکا در حال بررسی استراتژی زیاد کردن فشار به کشور عزیزمان ایران و نیروهای مورد حمایت آن در عراق و سوریه هست، پوتین در حال گسترش روابط با کشور عزیزمان ایران است تا ائتلاف نظامی این دو در سوریه، تا سطح عقد توافقهایی از قبیل برنامه «نفت در برابر کالاها» پیشرفت کند.

العرب نوشت: بعضی تحلیلگران ائتلاف روسی-ایرانی را «ائتلاف ضرورت» می نامند و بر این عقیده اند که دیر یا سریع این ائتلاف از هم گسیخته می شود؛ بویژه با تضارب منافع این دو دولت در منطقه استراتژیکی مثل سوریه. ولی این کارشناسان انتظار ندارند که ائتلاف مذکور در زمانی نزدیک فروپاشد؛ آیا که دشمنی یکسان با ایالات متحده، روابط روسیه و کشور عزیزمان ایران را مستحکم می کند. حداقل در وقت حاضر که میل به هر دو کشور جهت گذر از تحریمهای بین المللی بین آنها را جمع می کند، برهم زدن ائتلاف بعید است.

قرارداد «نفت – کالا» چیز دیگری می گوید ، آیا کشور عزیزمان ایران و روسیه بزودی از یکدیگر فاصله می گیرند؟

به گزارش گزینش ؛ در شرایطی که مدیر جمهور آمریکا در حال بررسی استراتژی زیاد کردن فشار به کشور عزیزمان ایران و نیروهای مورد حمایت آن در عراق و سوریه هست، پوتین در حال گسترش روابط با کشور عزیزمان ایران است تا ائتلاف نظامی این دو در سوریه، تا سطح عقد توافقهایی از قبیل برنامه «نفت در برابر کالاها» پیشرفت کند.

به عقیده تحلیلگران، نهایی کردن این توافق که از مدتی پیش در مورد آن صحبت می شد، در واقع پاسخی است به گزارشهای آمریکا در مورد دوام نداشتن رابطه کشور عزیزمان ایران و روسیه به علت اختلاف این دو در صحنه سوریه. روابط کشور عزیزمان ایران و روسیه در درجه اول بر منافع یکسان آنها در سوریه متمرکز است.

در شرایطی که مدیر جمهور آمریکا در حال بررسی استراتژی زیاد کردن فشار به کشور عزیزمان ایران و نیروهای مورد حمایت آن در عراق و سوریه هست، پوتین در حال گسترش روابط

در برابر کارشناسانی که توافق را ناپایدار می دانند، عده ای دیگر با اشاره به دشمنی یکسان کشور عزیزمان ایران و روسیه با ایالات متحده ، روابط این دو کشور را در هر شرایطی پایدار و ماندنی توصیف می کنند.

صرفنظر از اختلافاتی که بین دو طرف در بعضی پرسشها وجود دارد؛ کشور عزیزمان ایران در پرونده های هسته ای و پرونده مربوط به سوریه، به وتوی روسیه نیاز دارد که همواره در حمایت از کشور عزیزمان ایران اثرگذار بوده است.

اختلافات آمریکا و روسیه طی سالها به کشور عزیزمان ایران وقت استفاده از زیاد کردن تسلیحات به وسیله روسیه را داده هست، تا آنجا که این کشور به وارد کننده اول سلاح روسی تبدیل شد و روسها موشکهای اس ۳۰۰ خود را به ایرانی ها فروختند.

قرارداد «نفت – کالا» چیز دیگری می گوید ، آیا کشور عزیزمان ایران و روسیه بزودی از یکدیگر فاصله می گیرند؟

ایران می داند که که مقابله با ائتلاف عربی آمریکایی آن هم به تنهایی کار دشواری هست، از این رو با مسکو همکاری خواهد کرد. در این میان، ائتلاف آمریکا با دولتهای منطقه جهت کم کردن نفوذ کشور عزیزمان ایران تلاش می کنند.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | سوریه | ایرانی | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود

نویسنده : topsblog