تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار بین الملل شمار تسلیحات هسته‌ای دنیا کم کردن یافته است ، ۹۲ درصد زرادخانه هسته‌ای دنیا در دستان آمریکا و روسیه

هم‌زمان با تحرکات جدی کره شمالی در زمینه آزمایش هسته‌ای و لفاظی‌های رئیس‌جمهور آمریکا علیه این کشور نگرانی‌ها درباره‌ یک جنگ هسته‌ای در سراسر دنیا شدت یافتن شده

شمار تسلیحات هسته‌ای دنیا کم کردن یافته است ، 92 درصد زرادخانه هسته‌ای دنیا در دستان آمریکا و روسیه

۹۲ درصد زرادخانه هسته ای دنیا در دستان آمریکا و روسیه/شمار تسلیحات هسته ای دنیا کم کردن یافته است

عبارات مهم : روسیه

هم وقت با تحرکات جدی کره شمالی در زمینه آزمایش هسته ای و لفاظی های مدیر جمهور آمریکا علیه این کشور نگرانی ها راجع به یک جنگ هسته ای در سراسر دنیا شدت یافتن شده است است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ویژوال کپیتالیست، در حال حاضر تخمین زده می شود که حدود ۱۵ هزار سلاح هسته ای در دنیا وجود دارد که روسیه و آمریکا بیش ترین آنها را در اختیار دارند.

شمار تسلیحات هسته‌ای دنیا کم کردن یافته است ، ۹۲ درصد زرادخانه هسته‌ای دنیا در دستان آمریکا و روسیه

روسیه ۷ هزار سلاح دارد که یک هزار و ۹۱۰ تای آن آماده پرتاب است و دو هزار و ۳۹۰ تای آنها ذخیره شده است یا نیاز به بعضی تعمیرات دارد و دو هزار و ۷۰۰ تا نیز از رده خارج شده است یا در انتظار جداسازی هستند. بعد از آن آمریکا با داشتن شش هزار و ۸۰۰ تا در رده دوم قرار داد که یک هزار و ۸۰۰ تای آن آماده پرتاب، دو هزار و دویست تا ذخیره شده است یا نیازمند تعمیر است و دو هزار و ۸۰۰ تا از رده خارج شده است یا در انتظار جداسازی قرار دارند.

فرانسه ۳۰۰ سلاح هسته ای دارد که ۲۹۰ تای آن آماده پرتاب و ۱۰ تای آن ذخیره شده است هست. سپس چین با قرار داشتن در رده چهارم ۲۷۰ سلاح دارد که گفته می شود تمامی آن ذخیره شده است یا نیازمند مونتاژ هستند. انگلیس نیز با ۲۱۵ سلاح در رده بعدی است که ۱۲۰ تا آماده پرتاب و ۹۵ تای آن ذخیره شده است یا نیازمند تعمیر است.

هم‌زمان با تحرکات جدی کره شمالی در زمینه آزمایش هسته‌ای و لفاظی‌های رئیس‌جمهور آمریکا علیه این کشور نگرانی‌ها درباره‌ یک جنگ هسته‌ای در سراسر دنیا شدت یافتن شده

پاکستان و هند به ترتیب ۱۴۰ و ۱۳۰ سلاح هسته ای ذخیره شده است یا نیازمند مونتاژ دارند. هم چنین رژیم صهیونیستی ۸۰ سلاح هسته ای دارد که گفته می شود در اوضاع ذخیره یا نیازمند مونتاژ هستند. آخرین رده متعلق به کره شمالی است که ۶۰ سلاح هسته ای ذخیره یا نیازمند مونتاژ در اختیار دارد.

همان طور که این آمارها نشان می دهد، ۹۲ درصد کل تسلیحات هسته ای موجود در دنیا در دستان آمریکا در روسیه است.

در حالی که زرادخانه هسته ای دنیا تا حدودی بیش از حد بزرگ به نظر می آید، تعداد آنها در مقایسه با مجموعشان در طول تاریخ همچون دوران جنگ سرد نسبتا کم هست. به عنوان مثال، در سال ۱۹۸۶ در واقع ۷ هزار و ۳۰۰ سلاح هسته ای در دنیا وجود داشت. بنا بر این، می توان گفت که خوشبختانه شمار تسلیحات هسته ای دنیا در سال های اخیر بعد از آنکه کشورها سلاح های بیش تری را معدوم کردند، کم کردن یافته است.

شمار تسلیحات هسته‌ای دنیا کم کردن یافته است ، ۹۲ درصد زرادخانه هسته‌ای دنیا در دستان آمریکا و روسیه

هزاران کلاهک هسته ای طی این سال ها از رده خارج شده است اند که در نتیجه توافقات و معاهده های متفاوت جهت کم کردن تسلیحات حاصل شده است است.

واژه های کلیدی: روسیه | آمریکا | مونتاژ | اخبار بین الملل

نویسنده : topsblog