تاپس بلاگ

گت بلاگز اخبار حوادث ۲۳ روز جدال گروگان با فوت در چاه

مرد راننده که جهت اخاذی ۳۰۰ میلیونی ۲۳ روز در چاهی در اطراف دماوند زندانی بود، با دستگیری آدم‌ربایان از فوت نجات یافت. 

23 روز جدال گروگان با فوت در چاه

۲۳ روز جدال گروگان با فوت در چاه

عبارات مهم : ایران

مرد راننده که جهت اخاذی ۳۰۰ میلیونی ۲۳ روز در چاهی در اطراف دماوند زندانی بود، با دستگیری آدم ربایان از فوت نجات یافت.

به گزارش جام جم، مرد جوان که راننده تاکسی اینترنتی بود، اوایل خرداد امسال زمانی که چهار مرد افغان را به عنوان مسافر دربستی حوالی میدان هفتم تیر پایتخت کشور عزیزمان ایران سوار کرده بود تا به خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته کند ربوده شد. آدم رباها در تماس با خانواده اش جهت آزادی او ۳۰۰ میلیون تومان درخواست کردند که در اخاذی ناکام ماندند. متهمان با دستور قاضی مرشدلو، بازپرس دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و سه نفر از آنها در عملیات ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بازداشت شدند. این در حالی بود که گروگان جوان نیز که ۲۳ روز در چاهی اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله آدم رباها زندانی بود و با فوت دست و پنجه نرم می کرد، نجات یافت.

۲۳ روز جدال گروگان با فوت در چاه

با گذشت دو ماه از این ماجرا، مرد ربوده شده است که بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده است بود، جهت شکایت از متهمان به دادسرا مراجعه کرد.

گروگان نجات یافته به قاضی پرونده گفت: من کارگر ساختمانی بودم. زمانی که کار نبود با خودروی تیبای پدرزنم مسافر جابه جا می کردم. سوم خرداد امسال ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه هنگام بازگشت به منزل در حوالی میدان هفتم تیر، مردی به من نزدیک شد و خواست او را به اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران ببرم. چند دقیقه نگذشته بود که سه نفر دیگر به او ملحق شدند. آنها می گفتند کارگران ساختمانی هستند. سه نفر صندلی عقب و نفر چهارم در صندلی جلو نشست و حرکت کردم. قرار شد ۲۵هزارتومان جهت کرایه دربستی پرداخت کنند.

مرد راننده که جهت اخاذی ۳۰۰ میلیونی ۲۳ روز در چاهی در اطراف دماوند زندانی بود، با دستگیری آدم‌ربایان از فوت نجات یافت. 

در میانه راه یکی از آنها از من خواست توقف کنم. بعد پیاده شد و با ادعای این که دنبال گاراژ محل کار دوستش هست، کمی اطراف را جست وجو کرد. هنگامی که به ماشین نزدیک شد، دوستانش هم پیاده شدند و به من حمله کردند. مرا کتک زدند و سرم را زیر صندلی بردند. چاقو زیر گلویم گذاشتند. آنها ترساندن می کردند اگر سر و صدا کنم مرا خواهند کشت. چشمانم را بستند و ده قرص را به زور به خوردم دادند که حالم بد شد.

وی ادامه داد: کارت بانکی ام را برداشتند. آنها مرا روی زمین کشان کشان می بردند. لباس هایم پاره و بدنم بشدت زخمی شده است بود. دست و پایم را با زنجیر بستند و مرا داخل چاه عمیقی انداختند. به زور شماره منزل مان را گرفتند و در تماس با خانواده ام ۳۰۰میلیون تومان درخواست کردند.

وی گفت: آنها جهت این که خانواده ام ربوده شدن مرا باور کنند، مرا از طریق طناب از چاه اوج می کشیدند که بدنم به دیواره چاه می خورد و زخم هایم زیاد می شد. بعد صدای ناله های مرا جهت خانواده ام پخش می کردند. چندبار این کار تکرار شد. در این مدت مجبور بودم با آب کمی که به من می دادند سر کنم. در این ۲۳ روز، فقط شش کلوچه به عنوان غذا به من دادند. یکی از آدم رباها می گفت مجبور شده است با متهمان همکاری کند و می گفت تلاش می کند مرا فراری دهد؛ ولی همدستانش متوجه شده است و او را تنبیه کردند.

۲۳ روز جدال گروگان با فوت در چاه

گروگان نجات یافته ادامه داد: مدام به من قرص می دادند تا بخوابم. بدنم دچار عفونت شدید شده است بود. باورم نمی شد بتوانم ۲۳ روز با فوت دست و پنجه نرم کنم و زنده بمانم. با دستگیری متهمان، خانواده ام سراغ من آمده و نجاتم دادند. پیش از این که خانواده ام مرا پیدا کنند، مردی که به نظر می رسید از همدستان آدم رباها بود، در تماس با خانواده ام ابتدا از آنها خواسته بود جهت پیدا کردن من به یک کارخانه و بعد به کوره پزخانه های پاکدشت بروند که آنها هر جایی را که آن مرد گفته بود، جست وجو کرده، ولی ردی از من پیدا نکرده بودند. بعد از نجات تازه متوجه شدم، در چاهی در اطراف دماوند بوده ام.

تحقیقات جهت دستگیری عضو فراری این باند در پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه دارد.

مرد راننده که جهت اخاذی ۳۰۰ میلیونی ۲۳ روز در چاهی در اطراف دماوند زندانی بود، با دستگیری آدم‌ربایان از فوت نجات یافت. 

واژه های کلیدی: ایران | خانواده | اخبار حوادث

دانلود

نویسنده : topsblog